Reklama

Siły zbrojne

"Twarde lądowanie" MV-22 w Syrii

Fot. US Marines
Fot. US Marines

Pentagon poinformował o wypadku lotniczym, do jakiego doszło w Syrii, w wyniku którego ucierpiało dwóch żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych.

Do wypadku - "twardego lądowania" z udziałem, jak nieoficjalnie przyznają Amerykanie, samolotu MV-22 Osprey - doszło na terenie Syrii. Maszyna przewoziła grupę żołnierzy, w wyniku zdarzenia lekkie obrażenia odniosło dwóch z nich. Obaj po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej wrócili do pełnienia obowiązków. Załoga maszyny i pozostali żołnierze nie odnieśli żadnych obrażeń.

Czytaj też: Szczegóły niedawnej katastrofy MV-22

 

Reklama

Komentarze (6)

 1. rob ercik

  na podstawie jakiej rezolucji onz armia usa jest w syrii?

  1. Cezar

   Na podstawie reklamy PZU "Duży może więcej"

 2. yaro

  Syryjskie wojska rządowe i siły sojusznicze odbiły zmasowany atak dżihadystów z Państwa Islamskiego na trasie Dajr az-Zaur – Palmyra. Jest to główna droga zaopatrzenia miasta – poinformowało źródło w sztabie operacji. — Dżihadyści starali się odciąć trasę w pobliżu miejscowości Ash Shula między Dajr az-Zaur i As-Suchna. W wyniku zaciekłych walk terroryści ponieśli straty i wycofali się. Cześć dżihadystów uciekła na pustynię. Syryjscy żołnierze ruszyli za nimi w pościg. Oczyszczają też przylegające do tej drogi tereny. Południowa trasa, prowadząca z Palmyry do Dajr az-Zaur, jest główną drogą zaopatrzenia miasta. Codziennie przemierzają ją kolumny z żywnością i lekarstwami oraz pomocą humanitarną syryjskiego Czerwonego Półksiężyca i Czerwonego Krzyża.

  1. rob ercik

   moze wyzej wymieniony osprej rowniez i tym razem "przypadkowo" przewozil bron, amunicje i doradcow do dzielnych przeciwnikow assada z pod czarnej flagi

 3. Naiwny

  W ostatnich miesiącach to juz chyba 4-ty wypadek Osprey-a. A ten podobno rozbił sie kompletnie.

  1. Smuteczek

   Kompletnie to nie ale na tyle ze nie da rady naprawic go w polu. To znaczy pewnie ze nie oplaca sie go ewakuowac i zostanie wysadzony na miejscu.

 4. laesir

  Niestety, ale Osprey to drogi, skomplikowany i delikatny sprzęt. Daje pewne unikatowe możliwości, ale nie jest to coś co robi różnice. USA powoli dochodzi do wniosku, że najważniejsze są proporcje cena / skutek. Stąd w wielu wypadkach lepiej jest użyć tańszych, bardziej prymitywnych środków, które w praktyce okazują się niewiele gorsze od tych drogich i wyrafinowanych.

 5. bumbum

  Tylko potem nie płaczcie jak ruskie samoloty polataja nad Kijowem.

 6. bubu

  takie powinniśmy kupić, mają tylną rampę, pionowy start, dużą przestrzeń ładunkową itp.

  1. Łukasz

   Święta trójca Bella Venomy, Vipery i Ospreye. Nie stać nas ani za zakup ani na utrzymanie Ospreyów a jak widać to sprzęt, który sporo oferuje ale też dużo wymaga.

  2. Andy

   ale takich nikt nie chce nam sprzedać, nawet jakbyśmy mieli kasę.

Reklama