Siły zbrojne

Turecka artyleria przeciwko Daesh?

Fot. Türk Silahlı Kuvvetleri
Fot. Türk Silahlı Kuvvetleri

W odwecie za ataki rakietowe turecka artyleria ostrzelała w sobotę wieczorem obiekty Państwa Islamskiego w północnej Syrii, zabijając 55 jego bojowników - poinformowały w niedzielę tureckie źródła wojskowe. 

Według nich ogień artylerii skierowano na rejony miejscowości Suran i Tal El Hisn na północ od Aleppo oraz na okolice miejscowości Baragidah i Kuksacik, niszcząc także trzy instalacje rakietowe i trzy pojazdy.

Wcześniej w sobotę w atakach lotniczych kierowanej przez USA koalicji zginęło w Syrii 48 bojowników Państwa Islamskiego - podała państwowa turecka agencja Anadolu.

Sąsiadujące z kontrolowanym przez Państwo Islamskie terytorium Syrii przygraniczne tureckie miasto Kilis było w ostatnich tygodniach regularnie ostrzeliwane rakietami. Kilis leży około 60 kilometrów na północ od będącego obecnie sceną zażartych walk największego syryjskiego miasta Aleppo.

Turcja systematycznie odpowiada ogniem na ostrzał prowadzony z północnej Syrii przez Państwo Islamskie, ale twierdzi, że ma trudności z dosięgnięciem celów ruchomych pociskami haubic. 

Według Anadolu wskutek ataków rakietowych zginęło dotąd w Kilis około 20 ludzi, a blisko 70 innych zostało rannych.

PAP - mini

Komentarze (5)

 1. jyhdfv

  ponoć jakby chcieli to szybko by ich pokonali ostatecznie

  1. B72

   Nie masz pojęcia o czym piszesz, czarnoprochowa jest dostępna bez zadnych zezwolen , "sportowa" to tez żaden problem tylko troche na zawody (juz masz pozwolenie ) , no i na koniec zezwolenie na ostra , o ile nie byles karany to tez jest do zrobienia.

 2. Marek

  Nie rozumiem tylko czemu sadystów, bandytów i terrorystów z isis z uporem maniaka nadal nazywa się "bojownikami"?

 3. Szwejjakobyły

  jedno słowo o tym wszystkim: hipokryzja

 4. Arkantos

  Niech mi proszę ktoś wytłumaczy w jaki sposób można tak dokładnie oszacować straty przeciwnika po ostrzale artyleryjskim? Czy to po prostu propaganda?

  1. Vvv

   Wywiad

  2. Jakub

   Od tego są drony.

  3. bender

   tak jak napisali wczesniej koledzy maja do dyspozycji zwiad lotniczy a moze i satelitarny do oceny skutkow ostrzalu, do tego podsluchuja pewnie cala komunikacje w regionie i na podstawie przechwyconych meldunkow lub chocby ich intensywnosci moga oszacowac straty. Niech jeszcze maja w okolicy druzyne zwiadu a moze i jakas agenture i maja pelen obraz. Nie mam pojecia czy Turcy uzywaja jakiegos odpowienika naszego Liwca (pewnie tak), a to juz by wystarczylo do potwierdzenia celnosci.

 5. ohah

  Moje pytanie a gdzie ogien artyleryjski byl skierowany wczesniej ? Oczywiscie nie na pozycje Al-Nusra no bo to przeciez twor Erdogana.