Siły zbrojne

Trwa rekrutacja w Formozie

Plakat informujący o rekrutacji fot Formoza
Plakat informujący o rekrutacji fot Formoza

Morska Jednostka Zadań Specjalnych „Formoza” ogłosiła właśnie początek rekrutacji kandydatów do selekcji, która odbędzie się na przełomie jesieni i zimy 2013 roku.Tradycyjnie proces selekcji i kwalifikacji będzie przebiegał pięcioetapowo. Po analizie aplikacji kandydaci którzy przejdą wstępną selekcje i zostaną zakwalifikowani, znajdą się zaledwie na początku drogi do służby w jednostce. Przed nimi kolejno, wymagające testy psychologiczne i sprawnościowe oraz test przetrwania w trudnych warunkach i pod silnym obciążeniem psychofizycznym. Przed nielicznymi, którzy podołają od służby w jednostce „Formoza” będzie dzieliła jedynie rozmowa kwalifikacyjna.

Więcej: Komandosi pod Wawelem – Święto Wojsk Specjalnych

Kandydatami do tej trudnej i zaszczytnej służby mogą zostać wszyscy, mający za sobą nie więcej niż 10 lat służby jako: żołnierz zawodowy lub być żołnierzem rezerwy lub żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych lub być funkcjonariuszem innej służby mundurowej (np. Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Więcej: Polscy specjalsi zdobyli Wawel

Wszyscy spełniający kryteria chętni mogą składać swoje podania do dnia 31 sierpnia 2013 roku. Więcej informacji na stronie internetowej jednostki FORMOZA.

(JS)

 

Komentarze