Siły zbrojne

Trenażer dla elektronicznej Gunicy

Fot. PIT-Radwar
Fot. PIT-Radwar

Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o zamówieniu, którego przedmiotem będzie dostawa trenażera obsługi stacji rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych Gunica.

Przypomnijmy, że stacje rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych PRP-25M i PRP-25S (system GUNICA) produkowane przez PIT-Radwar przeznaczone są dla pododdziałów rozpoznania radioelektronicznego Sił Powietrznych do zautomatyzowanego wykrywania, rozpoznania, namierzania, monitorowania i śledzenia pokładowych źródeł emisji instalowanych na statkach powietrznych, a także na platformach naziemnych i nawodnych oraz do lokalizacji tych platform.

Trenażer, zgodnie z wymaganiami zamawiającego, wykorzystywany będzie do szkolenia obsług stacji systemu Gunica. Szczegółowe wymagania dla trenażera zostaną opisane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz stanowiących jej załącznik Wstępnych Założeniach Taktyczno – Technicznych, które zostaną przekazane wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Co ważne, realizacja przedmiotu zamówienia wiąże się z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli Zastrzeżone.

Procedura będzie prowadzona w formie negocjacji, a przewidywana liczba wykonawców to pięciu. W przypadku większej liczby chętnych spełniających warunki dopuszczenia do postępowania, dokonana zostanie selekcja w oparciu o wykaz wykonanych dostaw/usług związanych z symulatorami/trenażerami.

Najkorzystniejsza ekonomicznie oferta zostanie wybrana na podstawie dwóch kryteriów:
- cena - 90% wagi,
- gwarancja 24 miesiące - 10 % wagi.

Termin przyjmowania wniosków i dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 18 czerwca br.

Komentarze (7)

 1. Sidematic

  To jakiś idiotyzm. Takie trenażery powinien produkować TYLKO I WYŁĄCZNIE producent urządzeń. Bez żadnego przetargu tylko w drodze negocjacji. Gdzie jest kontrwywiad tego chorego kraju???

  1. X

   Święta racja.

  2. gisbourne66

   Jak to gdzie? W Izraelu.

 2. Wołodyjowski

  Koledzy napewno zauważyliscie ze patent radwaru jest nad używany Zobaczymy czy wykonawca fostal cesje praw od Radwaru

 3. Koronka ?

  ..jak nazywa sie człek co wymysla ta sprzedaz i udostepnia tajemnic wojskowych.. który to eXpert ? susmualator na symulator.. czyzby był im potrzebny tez symulator systemów MAS a wykonanie w Nigerii lub Singapurze albo Netnaya... czy to wpływ koronawirusa..efekt uboczny.. ?

  1. riba

   Dobra zmiana (?)

 4. Wizz

  A wywiad i kontrwywiad interesuje się tym tematem?

  1. rechotczilipepers

   Po Antonim?, na pewno!

 5. As

  Jakiś przetarg, zamówienia, ogłoszenia muszą być bo przecież obce służby nie przyxwyczajone są w naszym kraju do wysiłków związanych z pozyskiwaniem tajemnic wojskowych. Zawsze było wszystko podane na tacy.

 6. Jabadabadu

  To chyba paranoja jakaś? WRE o klauzuli "zastrzeżone"? Czy komuś już zupełnie odwaliło?

 7. Max

  Ja również chciałbym znać człowieka z imienia i nazwiska oraz stopnia wojskowego, który chce ujawnić informacje poufne.