Reklama

Siły zbrojne

Transportery Cyfrowej Brygady naprawi Rosomak S.A.

FOT. 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana
FOT. 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

45. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wędrzynie poinformował o udzieleniu zamówienia na wykonanie napraw pogwarancyjnych i pozagwarancyjnych pojazdów typu KTO Rosomak w roku 2019. Zamówienia udzielono w dniu 21 grudnia 2018 r. na rzecz spółki Rosomak S.A.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie napraw pogwarancyjnych i pozagwarancyjnych pojazdów typu KTO Rosomak w roku 2019. Zamówienia udzielono w trybie dobrowolnej przejrzystości ex ante, ogłoszenie na ten temat ukazało się w dniu 19 października 2018 r. Tryb ex ante wybrano ze względu na fakt, że prace będące przedmiotem zamówienia mogą być zrealizowane tylko przez określonego oferenta. Jest nim spółka Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich, która jest jedynym podmiotem posiadającym prawa i licencję, na wytwarzanie, naprawy, sprzedaż części zamiennych oraz sprzedaż i promocję KTO ROSOMAK na zasadzie wyłączności na obszarze RP, a także na świadczenie innych posprzedażowych usług serwisowych, a więc na usługi objęte przedmiotem zamówienia.

Mimo istnienia tylko jednego podmiotu uprawnionego do wykonania napraw będących przedmiotem zamówienia, kryterium wyboru była cena. 45. Wojskowy Oddział Gospodarczy określił początkową szacunkową całkowitą wartość zamówienia na  2,4 mln PLN.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Marek

  Czekamy na nowe Rośki z ZSSW-30 dla Podhalańczyków.

 2. KrzysiekS

  Ok literówka BMS ;-)

 3. Wojciech

  @KrzysiekS a co to takiego BSM ? :-)

 4. Harry 2

  @podatnik - "jakaś moderka - bo pomału się już robią zabytkowe - niczym BWP1" Kiedy były problemy z PATRIĄ, to podjęto decyzję o przygotowaniu projektu własnego KTO przez ROSOMAKA S.A. Później prace na "deskach kreślarskich", czyli komputerach przerwano gdy spółka doszła z PATRIĄ do porozumienia. Może czas wrócić do tematu by mieć coś w gotowości, na wypadek gdyby...

 5. KrzysiekS

  Przepraszam a czy te Rosomaki mają już BSM?

 6. podatnik

  jakaś moderka - bo pomału się już robią zabytkowe - niczym BWP1

Reklama