Reklama

Siły zbrojne

Terytorialsi w podwyższonej gotowości w związku z burzami

Fot. DWOT
Fot. DWOT

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom, którzy zostali dotknięci przechodzącymi przez Polskę nawałnicami. W związku z tymi niebezpiecznymi wydarzeniami pogodowymi szef resortu Obrony Narodowej na terenie całego kraju podniósł gotowość przeciwkryzysową WOT do 12 godzin.

Jak poinformował zespół prasowy DWOT, z uwagi na zjawiska pogodowe występujące na terenie Polski, i potrzebę wsparcia mieszkańców miejscowości dotkniętych burzami i nawałnicami, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, zdecydował o podniesieniu gotowości przeciwkryzysowej Wojsk Obrony Terytorialnej do 12 godzin. Gotowość będzie utrzymana do niedzieli 18 lipca bieżącego roku, do godziny 24.00 (182400LLIP21).

Alert obowiązuje żołnierzy – medyków oraz stanowiących obsługi:

  • pił spalinowych,
  • łodzi desantowych;
  • pomp;
  • cystern na wodę;
  • agregatów prądotwórczych;
  • autokarów;
  • dronów rozpoznawczych.

Żołnierze będący druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz żołnierze – medycy będący na dyżurach w służbie zdrowia, są zwolnieni ze stawiennictwa, ze względu na wykonywanie działań antykryzysowych w swoich instytucjach.

Terytorialsi już w tej chwili radzą ze skutkami ostatnich nawałnic. Między innymi żołnierze 11. Małopolskiej Brygady OT usuwają skutki frontu burzowego w Nowym Sączu oraz pomagają przy odtworzeniu zasobów Miejskiego Magazynu Przeciwpowodziowego. Dodatkowo 16. Dolnośląska BOT pomaga w usuwaniu skutków podtopienia budynków sądu w Lwówku Śląskim. Natomiast żołnierze 1. Podlaskiej Brygady OT usuwają skutki zalania pomieszczeń w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama