Reklama

Siły zbrojne

Szkolenie z ewakuacji sprzętu w Czarnej Dywizji

Fot. Katarzyna Przepióra (10BKPanc.)
Fot. Katarzyna Przepióra (10BKPanc.)

Technicy z pododdziałów jednostek wojskowych wchodzących w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej ćwiczyli pod okiem instruktorów w Parku Sprzętu Technicznego należącym do 10. Brygady Kawalerii Pancernej. W specjalnie zorganizowanym punkcie nauczania instruktorzy przekazywali praktyczną wiedzę z procedur w zakresie zabezpieczenia technicznego działań bojowych.

Jak informuje Katarzyna Przepióra z 10BKPanc., kurs dla techników rozpoczął się 27 kwietnia 2016 roku w Klubie 34BKPanc, gdzie przedstawiciele jednostek Czarnej Dywizji złożyli meldunek dotyczący niesprawności sprzętu. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele wojskowych oddziałów gospodarczych, które zaopatrują jednostki oraz 4 Regionalnej Bazy Logistycznej.

Drugiego dnia instruktorzy 10BKPanc zorganizowali pokaz, w trakcie którego uczestnicy kursu mogli obejrzeć kolejne czynności do wykonania przed przystąpieniem do ewakuacji pojazdów specjalnych, zapoznać się ze stałymi priorytetami ewakuacyjnymi, a także zweryfikować zakres wiedzy dotyczącej danych technicznych zasadniczych środków ewakuacyjnych eksploatowanych w Siłach Zbrojnych. Instruktaż zakończył pokaz sygnałów podawanych podległym żołnierzom przez dowódców drużyn ewakuacji.

Czytaj także: Ostre strzelanie ppk Spike w Świętoszowie

Ostatni dzień kursu miał miejsce w 11. batalionie remontowym, gdzie odbyły się metodyczne zajęcia pokazowe związane z przekazywaniem do naprawy bojowego wozu piechoty, natomiast instruktorzy 34BKPanc. pokazali przebieg wzorcowego dnia technicznego.

Celem przeprowadzonego instruktażu było przede wszystkim doskonalenie procedur w zakresie zabezpieczenia technicznego działań bojowych. Jego podstawę stanowiła instrukcja rozpoznania i ewakuacji technicznej uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz zasady i organizacja funkcjonowania wydana przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Plusik

    Nie chcę być uszczypliwy ale temat oddaje obraz stanu rzeczy. Stare Leo do moderki /o losie ile to już lat nad tym myślano/ i ciągnik co go na zachód tacha przez Odrę ku sojusznikom....... niech ćwiczą pochwalam wszelkie ćwiczenia

Reklama