Reklama

Siły zbrojne

Szef MON: Wojsko zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19

Fot. MON
Fot. MON

Wojsko zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19 koronawirusem - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak po odebraniu  meldunków od komendantów szpitali wojskowych.

"Cała wojskowa służba zdrowia angażuje się w walkę z koronawirusem. Właśnie odebrałem meldunki od komendantów szpitali. Wojsko Polskie zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów zakażonych COVID-19" - napisał w czwartek Błaszczak na Twitterze.

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawiając w Sejmie działa rządu w walce z pandemią mówił, że dodatkowe łóżka szpitalne na potrzeby chorych na COVID-19 są tworzone m.in. z zasobów MON, resortu zdrowia oraz szpitali powiatowych. "To nas doprowadzi do poziomu ok. 30 tys. łóżek przeznczonych tylko dla pacjentów z COVID-19, dzisiaj wykorzystywanych jest ok. 10 tys." - powiedział premier.

Ponadto tworzone są szpitale tymczasowe np. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu do szpitali tymczasowych mają być kierowani pacjenci wymagający hospitalizacji, ale nie będący w stanie ciężkim - ci mają być lokowani w szpitalach stacjonarnych, które są do tego lepiej przygotowane. 

Dostarczenie łóżek to jeden z elementów wsparcia służby zdrowia przez armię. Innym jest np. obecność wojskowych, w tym z WOT, w punktach pobierających wymazy, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia mogą być delegowani do bardziej specjalistycznych zadań, np. opieki nad zakażonymi.

 PAP/Defence24.pl

image
Reklama
Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.