Reklama

Siły zbrojne

Święto Żandarmerii Wojskowej. Szef MON: Strzeże nie tylko wojska, ale bezpieczeństwa Rzeczpospolitej

  • Fot. mjr Robert Siemaszko/ CO MON
    Fot. mjr Robert Siemaszko/ CO MON
  • Fot. World Trade Organization / Flickr
    Fot. World Trade Organization / Flickr

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczył w uroczystościach organizowanych z okazji święta Żandarmerii Wojskowej. Uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem „W hołdzie żołnierzom Żandarmerii Wojskowej” znajdującym się przed gmachem Komendy Głównej ŻW, gdzie w imieniu ministra obrony narodowej wieniec złożył podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski.

W ramach obchodów odbył się uroczysty apel z udziałem przedstawicieli Sił Zbrojnych RP, Policji, BOR, podczas którego minister Antoni Macierewicz wręczył wyróżniającym się w służbie żołnierzom odznaczenia państwowe i resortowe.

Odczytano również rozkaz o nadaniu kompanii oddziału ŻW z Krakowa tytułu honorowego „Przodujący Pododdział Żandarmerii Wojskowej”. Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej płk Tomasz Połuch wręczył żołnierzom wyróżnionej kompanii proporzec.

Minister Antoni Macierewicz zwracając się do żołnierzy podkreślał ich profesjonalizm i oddanie służbie.

Wręczałem Wam odznaczenia. Nie mam wątpliwości, że na nie zasłużyliście. Ale chcę, żeby było jasne – te odznaczenia ja wręczałem wyłącznie jako pośrednik. To państwo polskie wręczało Wam odznaczenia. To państwo polskie szanuje Wasze zasługi. To państwo polskie dumne jest z żandarmerii, która strzeże, nie tylko wojska, ale strzeże bezpieczeństwa Rzeczpospolitej. Nie jest przypadkiem, że dzisiaj na Waszym święcie są zgromadzeni przedstawiciele służb i struktur wykraczających poza resort obrony, którzy strzegą bezpieczeństwa Polaków i bezpieczeństwa państwa polskiego.

Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz

Podczas uroczystości, która miała miejsce we wtorek 21 czerwca minister obrony narodowej otrzymał od żandarmów medal honorowy za zasługi dla Żandarmerii Wojskowej. Uroczystość zakończyła prezentacja wyszkolenia żołnierzy Oddziału Specjalnego ŻW z Warszawy.

Święto ŻW
Fot. mjr Robert Siemaszko/ CO MON

Reklama

Komentarze (1)

  1. tomek

    Żandarmerii Wojskowej

Reklama