Siły zbrojne

Święto Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym

Obchody Święta Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON.
Obchody Święta Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON.

„Rola wojsk specjalnych rośnie, gdyż wciąż wzrasta znaczenie operacji specjalnych na arenie międzynarodowej” – powiedział minister Tomasz Siemoniak podczas obchodów Święta Wojsk Specjalnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas uroczystości, szef resortu obrony wręczył odznaczenia zasłużonym żołnierzom wojsk specjalnych. Ceremonię uświetniła defilada kompanii honorowej i pocztów sztandarowych jednostek Wojsk Specjalnych z całego kraju.

Wojska specjalne to ważny komponent systemu bezpieczeństwa, niejeden raz udowodniły swoją wysoką wartość. Stanowią elitę naszej armii, cieszą się uznaniem społeczeństwa w kraju i partnerów zagranicznych

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski

W uroczystości, która odbyła się w Warszawie obecni byli także: podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz, Dowódca Generalny Rodzajów SZ, szefowie Inspektoratów  DGRSZ oraz dowódcy i żołnierze jednostek specjalnych: GROM, Formoza, Agat, Nil i Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Wojska Specjalne są naszą dumą narodową. Wasze osiągnięcia są doceniane wśród naszych sojuszników

minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak

Święto Wojsk Specjalnych przypada na 24 maja, w rocznicę powołania Wojsk Specjalnych jako rodzaju Sił Zbrojnych. W związku ze świętem obchody odbyły się również w krakowskim Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych 27 maja bieżącego roku. 

MON

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.