Siły zbrojne

Su-27 i nie tylko nad Gdynią [GALERIA]

Fot.Łukasz Brzóska/Defence24.pl.
Fot.Łukasz Brzóska/Defence24.pl.

Około 150 samolotów wojskowych i cywilnych mieli okazję oglądać goście pokazów lotniczych Lotos Gdynia Aerobaltic 2019. Na ziemi i w locie, w trakcie trzech dni, prezentowały się maszyny z praktycznie całego świata. Szczególną atrakcją był jedyny oficjalny w tym roku w Europie przelot zespołu akrobacyjnego Saudi Hawks z Arabii Saudyjskiej.

W piątkowy wiecżór nad gdyńskim śródmieściem odbyły się pokazy, w których udział wzięli spadochroniarze, grupa akrobatyczna Żelazny i paralotniarze z The Flying Dragons Team. W sobotę i niedzielę samoloty można było podziwiać już na płycie lotniska Gdynia-Kosakowo i nad nim.

W powietrzu zaprezentowało się około 60 różnych samolotów, blisko setka dostępna zaś była dla oglądających w ramach pokazów statycznych. W Gdyni pojawiły się załogi z niemal całego świata, piloci i obsługa techniczna maszyn ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, Ukrainy i innych państw.

[GALERIA_19998]

W locie prezentowały się, m.in. Su-27 i Su-22, Ja-37 Viggen, Su-22, TS-11 Iskra. Na płycie lotniska goście imprezy mieli zaś okazję zobaczyć samoloty Ił-76, PZL M-28 Bryza, Su-27, Su-24, C-130 Hercules, śmigłowce Mi-24, Mi-2, SH-2, Mi-14PŁ, Mi-17.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.