Reklama

Siły zbrojne

Su-27 i nie tylko nad Gdynią [GALERIA]

Fot.Łukasz Brzóska/Defence24.pl.
Fot.Łukasz Brzóska/Defence24.pl.

Około 150 samolotów wojskowych i cywilnych mieli okazję oglądać goście pokazów lotniczych Lotos Gdynia Aerobaltic 2019. Na ziemi i w locie, w trakcie trzech dni, prezentowały się maszyny z praktycznie całego świata. Szczególną atrakcją był jedyny oficjalny w tym roku w Europie przelot zespołu akrobacyjnego Saudi Hawks z Arabii Saudyjskiej.

W piątkowy wiecżór nad gdyńskim śródmieściem odbyły się pokazy, w których udział wzięli spadochroniarze, grupa akrobatyczna Żelazny i paralotniarze z The Flying Dragons Team. W sobotę i niedzielę samoloty można było podziwiać już na płycie lotniska Gdynia-Kosakowo i nad nim.

W powietrzu zaprezentowało się około 60 różnych samolotów, blisko setka dostępna zaś była dla oglądających w ramach pokazów statycznych. W Gdyni pojawiły się załogi z niemal całego świata, piloci i obsługa techniczna maszyn ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, Ukrainy i innych państw.

[GALERIA_19998]

W locie prezentowały się, m.in. Su-27 i Su-22, Ja-37 Viggen, Su-22, TS-11 Iskra. Na płycie lotniska goście imprezy mieli zaś okazję zobaczyć samoloty Ił-76, PZL M-28 Bryza, Su-27, Su-24, C-130 Hercules, śmigłowce Mi-24, Mi-2, SH-2, Mi-14PŁ, Mi-17.

Reklama

Komentarze (6)

 1. m&a

  Jeśli uważasz ze Su 27 jest lepsze od f-16 52+ to jesteś w błędzie to nie Su 35

  1. Wolf

   Jeśli Su 27 lata, a F-16 stoi w hangarze z powodu braku części zamiennych, to Su 27 jest lepszy.

  2. Davien

   No popatrz Wolf a nasze Jastrzebie jakos lataja i problemów z tym nie maja :)

 2. Asia

  Piękny pokaz podziwiam tych ludzi to trzeba mieć głowę.Coś cudownego niesamowite przeżycie.

 3. Polarny Miś

  Stary gripen 2 iskry i mig ze szrotu Piękny pokaz ogni

  1. Obywatel

   Nie Gripen, a Vigen. Chwalić się swoją ignorancją to trzeba mieć tupet.

  2. Paweł

   Byłem ale Gripena nie widziałem,a Ty widziałeś.

 4. Niuniu

  Może i nasze F16 poradzą sonie z ukraińskimi Su 27 ale tylko te które jeszcze latają. A tych zostało tylko kilka.

 5. Nieźle

  Ukraińcy maja lepszy sprzęt od nas.

  1. Smuteczek

   Te stare Su-27? Nie bardzo. Park śmigłowców mają w nieco lepszym stanie od nas ale to też przede wszystkim dlatego bo u nas jest że smiglakami dramat

  2. Paweł

   A po czym wnioskujesz, po tym ponad 30-letnim Su-27, których i tak mają niewiele?Nasze F-16, choć już nie pierwszej młodości, biją te Suchoje na głowę.

  3. BUBA

   Oczywiście masz rację, u nas jest takie zapadlisko umysłowo techniczne że jesteśmy jedynym państwem które tak degraduje sprzęt lotniczy mając do niego zaplecze i technologię modernizacji i remontów. .............................................................................................................................................................................. Firma Radionix modernizuje kompleksy radiolokacyjne plus dodatkowo samoloty otrzymały R-27ER1/ET1. A walczy się pociskami pow-pow a nie tabliczką znamionową i lakierem z malarni w Bydgoszczy. My mamy tylko 120/130 AIm-120 C-5 czyli standard uzbrojenia sprzed 15 lat...nie kupiono pakietów modernizacyjnych do tych pocisków od Raytheona. Ogólnie wyprodukowano 1250 pocisków i zaprzestano ich produkcji na rzecz lepszego AIM-120 C-7 od 2006 roku. Część naszych AIM-120 pochodzi z magazynów USA gdyż już nie produkowano już tej wersji a były kupione przez Polskę i trzeba je było dostarczyć. USA uzupełniło zapasy AIM-120 C-7................................................................................................ .................................................................................................................................................................................. Tu jest adres na opis ukraińskiej cyfryzacji tej stacji: "Su-27 AIRBORNE RADAR MODERNIZATION"......... ................................................................................................................................................................................... Generalnie w porównaniu z Ukrainą to w Polsce jest kartoflandia lotnicza (Pyrlandia).

 6. jkjhkjkljklh

  Może Ukraińcy by nam wyremontowali nasze SU?

Reklama