Siły zbrojne

„Strzelnica w powiecie” – MON dofinansuje budowę strzelnic

Fot. Zakłady Mechaniczne Tarnów/Materiały prasowe
Fot. Zakłady Mechaniczne Tarnów/Materiały prasowe

Ruszyła kolejna edycja konkursu MON na budowę strzelnic "Strzelnica w Powiecie". Oferty można składać do 22 października 2019 roku. Samorządy, które spełnią wymagania, będą mogły uzyskać dotację na budowę obiektu wynoszącą nawet 2 mln PLN.

Celem trzeciej już edycji konkursu jest dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które umożliwią prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych oraz żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Oferty należy składać do dnia 22 października 2019 r. Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert nastąpi w terminie do dnia 15 listopada 2019 r.

Zgodnie z założeniami samorządy, które zostaną zakwalifikowane do programu, będą mogły uzyskać dotacje od Ministerstwa Obrony Narodowej do 80 proc. wartości projektu. Ministerstwo planuje dofinansowanie dwóch rodzajów strzelnic – 100 i 200 metrowych (szczegółowe kryteria w ogłoszeniu). Wysokość dotacji nie przekroczy 1 500.000,00 zł w przypadku budowy strzelnicy 100 metrowej, zaś w przypadku budowy strzelnicy 200 metrowej samorządy mogą liczyć na dofinansowanie do 2 000.000,00 zł.

Dokładne warunki, którym musi podlegać strzelnica (usytuowanie, wymagania techniczne dla strefy strzelań, kulochwytów, stanowisk strzeleckich itd.) znajdują się na stronie MON.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.