Reklama

Siły zbrojne

Śmigłowce nad Rembertowem i Piasecznem. Wkrótce ćwiczenia

Fot. Sekcja Wychowawcza 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych
Fot. Sekcja Wychowawcza 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ostrzega, że 31 marca w godzinach 9.00-20.00 w rejonie dzielnicy Rembertów w Warszawie odbędą się ćwiczenia z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych. Do podobnych ćwiczeń dojdzie 4 kwietnia w rejonie Piaseczna.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w komunikacie poinformowało, że 31 marca w godzinach 9.00-20.00 w rejonie dzielnicy Rembertów w Warszawa, odbywać się będą ćwiczenia z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych. Podobne ćwiczenia będą miały miejsca kilka dni później 4 kwietnia w rejonie Piaseczna, także w godzinach 9.00-20.00. Dlatego należy się przygotować na wszelkiego rodzaju hałasy związane z lataniem śmigłowców wojskowych czy wybuchów.

Jak tłumaczy DGRSZ „Wojsko Polskie ćwiczy nie tylko na poligonach. Współczesne pole walki jest bardzo zróżnicowane, co doskonale pokazuje sytuacja na Ukrainie. Często pewne działania prowadzone są w terenie zurbanizowanym, w miastach i wsiach. Wszystko po to, by warunki jak najlepiej przygotowały żołnierzy do realnych działań. Szkolenie jest zaplanowane i przeprowadzone będzie z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa. To standardowa działalność szkoleniowa".

Reklama

Komunikat od Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Reklama

Komentarze (5)

 1. Golf

  Dokładnie. Zwłaszcza, że trwa to już chyba kilka czy kilkanaście lat ! Brak decyzji, brak działania jest porażający...

 2. youkai20

  Cudownie wygląda ten Mi na zdjęciu, szczególnie jego rakiety na pylonach. Takie nowoczesne, niewidzialne.

 3. rwd

  Zamiast inwestować w śmigłowce warto rozsądniej wydać mld. Rakiety są w stanie wyczyścić niebo ze wszystkiego co lata a śmigłowce mają tu najmniejsze szanse, co udowodniła wojna na Ukrainie.

  1. wert

   udowodniłes tylko że za dużo nie kojarzysz. Śmigło na UK jest stare działa w dzień i bez wsparcia. Smigło wg NATO wchodzi do akcji po oczyszceniu z OPL n=pla przez "Dzikie łasice" Razi będąc poza zasięgiem n=pla i korzystając z naprowadzanie nie tylko swojego. Działa szybko i skutecznie. Nowoczesne wojsko to SYNERGIA WIELU ŚRODKÓW RAŻENIA. Zrozum tą prostą rzecz i nie wyciągaj prymitywnych wniosków

 4. Eytu

  Te śmigłowce nadają się do przerobienia na autonomiczne. Co potrzeba ?- fly by wire, FADEC, plus mocny komputer rozpoznający przeszkody terenu, cyfrowy wysokościomierz itd. Zestrzelenie nie będzie okupione stratą doświadczonego pilota.

 5. Był czas_3 dekady

  Żałośnie wygląda Mi 24 z podwieszonym zasobnikiem dla przestarzałych pocisków 57mm bez pocisków p/panc. Powinien być uzbrojony "po zęby" w nowoczesne pociski różnego rodzaju.

Reklama