Siły zbrojne

Śmierć żołnierza z Hrubieszowa

Fot. 2.pr
Fot. 2.pr

Żołnierz 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego zasłabł i zmarł po skoku spadochronowym do wody. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci była zapaść, okoliczności bada prokuratura – poinformował w sobotę oficer prasowy tej jednostki.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 3 lipca. Po wykonaniu skoku do wody żołnierz źle się poczuł i poprosił o przewiezienie do szpitala na badania. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala we Włodawie.

„Pomimo intensywnej akcji reanimacyjnej lekarzom nie udało się go uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci żołnierza była zapaść” – informuje komunikat przekazany PAP przez oficera prasowego 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

„Sprawę prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator wojskowy zarządził sekcję zwłok, która prawdopodobnie zostanie przeprowadzona we wtorek” – czytamy w komunikacie.

Żołnierze z hrubieszowskiego pułku ćwiczyli w piątek skoki spadochronowe nad Jeziorem Białym koło Włodawy (woj. lubelskie).

Źródło:
PAP

Komentarze (11)

 1. ito

  Jakaś reakcja? Kontrola badań? Zalecenia dotyczące badań? Niemożliwe jest żeby młody chłop, który powinien być wzorcowo zdrowy- jest regularnie bardzo poważnie obciążany- dostawał zapaści. Ktoś na jakimś etapie musiał dać ciała.

  1. marian

   Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani. Poza tym takie badania wykluczają tylko ludzi u których istnieje duże ryzyko takich sytuacji, nie eliminują zaś w stu procentach. Medycyna to nie matematyka.

  2. ito

   Sam napisałeś- nieprzebadani. A powinni być przebadani we wszystkie strony. Gdyby się zatrzymał w momencie wpadnięcia do wody- szok termiczny- to co innego, ale tak po jakimś czasie-musiało być coś nie w porządku.

  3. Smutna prawda

   Bardzo dogłębne dabania dotyczą komsonautów, przyzwoite dotyczą pilotów. Żołnierze są badani, ale nikt nie zweryfikuje wszystkiego. Sportowcy przechodzą regularne solidne badania, a i tak zdarzają się się przypadki śmierci w czasie meczu. Sekcja wykaże, czy nie było oczywistych problemów ze zdrowiem i czy nie było czynników dodatkowcych. I jeszcze jedno: zwykłe przeziębienie potrafi doprowadzić zdrowego byka do kalectwa, co może wyjść dopiero po jakimś czasie.

 2. Marek D

  Po tym jak wojsko męczyło Polaków w trakcie pandemii (jakieś śmieszne patrole z długą bronią itp) nie mam do nich szacunku.

  1. Tomlub

   Jak cię wojsko zmęczyło? Podaj konkretny przykład.

  2. EncePence

   Człowieku o czym Ty piszesz? Szukasz zaczepki? Czy temp na dworze przeszkadza logicznie myśleć? Wojsko w czasie pandemii, było wyposażone w broń etatowa jedynie w celu wsparcia straży granicznej, przy ochronie granicy (łączone patrole).

  3. Pono

   Mare d to zwykły troll.

 3. Yugol

  Kondolencje dla rodziny!

 4. Arek

  Po komentarzach można zrozumieć skąd w Polsce trwa ZAJADŁA WIELOLETNIA walka pis...po itd... po co ludzie którzy nie nawidzą kraju wchodzą na taki portal...chyba że są to szpiedzy od dezinformacji. Budowlaniec pracuje dla siebie takie ma wykształcenie lub nie ma go i musi ciężko pracować fizycznie (CHWAŁA MU ZA TO) Żołnierz...strażak czy policjant (w samei idea bo ludzie przychodzą różni teraz do formacji ) chce ratować innych bronić kraju-OBYWATELI HISTORII ... tego co przed 1945 rokiem osiągali nasi ojcowie i dziadowie...płacą mu za bycie gotowym...za ćwiczenie...za ryzyko...które może nadejśĆ na drugi dzień lub nigdy aż do emerytury .Ktoś kto szarga dobre imię swojego żołnierza...policjanta..strażaka to zwykła patologia i ujma dla kraju (są różni ludzie w formacjach ta jak i różni księża ...lekarze...specjaliści od remontu -są i czarne owce a jest ich coraz więcej z uwagi na konsumpcyjny styl.życia europy zachodniej-pogoń za.majatkiem a nie rodziną i honorem) ale założeniem jest służba dla kraju i ludzie - a ci którzy są w służbach państwowych i to zatracili lub przyszli dla pieniędzy to zwykli ludzie wyzuci z uczuć.Można nażekać jak wyglada służba w kraju jak wyglada dowodzenie...finansowanie...ale idea zawsze powinna przyświecać jedna Bóg...Rodzina ...Honor...Ojczyzna....I POMOC CZłOWIEKOWI GDY ŻECZYWIŚCIE JEJ POTRZEBUJE. Tacy jak ci komentujący negatywnie poniżej-gdy zauważą osobę potrzebujacą pomocy nie podadzą jej ręki ,,bo się nie opłaca...bo od tego sa inni...nie moja sprawa,,

  1. bart

   zgodzę się w 98% z w/w komentarzem.. ale czemu bóg na 1 miejscu? ja bym na pierwszym miejscu ustawił ojczyznę, przyzwoitość, płacenie podatków, honor, pomoc... z rodziną to cóż.. różnie bywa... boga zostawmy każdemu do wyboru i w spokoju.. niech nie przeszkadza i nie mieszajmy go do polityki ... taka jest moja skromna opinia;

  2. GRD

   W punkt! Coraz mniej tych "służących" ale jednak są. I może przyjdzie dzień, w którym będą mieli większościowy głos w służbach i skończy się dyletanctwo z nadania politycznego.

  3. marian

   Sam Pan sobie odpowiedział. "przyzwoitość" dla Pana, to dla innych "Bóg". Bo teoretycznie dla naszej ojczyzny byłoby najlepsze zlikwidowanie całego narodu, który ośmielił się nas napaść - czyli na pierwszym miejscu ojczyzna. Ale żaden Polak nie będzie mordował dzieci, dlatego , że na pierwszym miejscu jest Bóg, co nie zawsze może się pokrywać z dobrem ojczyzny.

 5. Adam

  Podziękowania za służbę i wyrazy współczucia dla Rodziny. Cześć Jego Pamięci.

 6. boomerang

  organizm nie zniósł narażeń, nie wytrzymał czy coś jeszcze się...... nałożyło, się żyło i ......

 7. carl fath

  Wspaniałe "komenty", gimbaza i trole mają używanie, wstyd.

 8. GRD

  Śpij Kolego...

 9. me

  Czesc Jego pamieci

 10. szer Dolas

  Przykra sprawa, niech spoczywa w pokoju.

  1. Użytkownik

   W spokoju.

  2. Gryf

   To powinna być nauka dla wszystkich lekarzy w jednostkach oraz ich dowódców. Nawet organizm młodego zdrowego żołnierza może ulec przeciążeniu. Zero stymulatorów oraz innego ścierwa!

 11. Okularnik z Hrubieszowa

  Cześć i chwała Bohaterom!!!

  1. Użytkownik

   Gdy budowlaniec ginie też tak piszesz,mimo iż on robi PKB a żołnierz tylko konsumuje PKB...

  2. Lechu

   Budowlańcem? Tym od flaszki i winka?

  3. Szymon

   To niech Rosją zlikwiduje wojsko. Polskę stać na armię.