Reklama

Siły zbrojne

Sławne polskie okręty - nowa odsłona

W 95 rocznicę utworzenia Marynarki Wojennej oficjalnie rozpoczęto dystrybucję dwóch nowych pocztówek z serii „Sławne polskie okręty”.

Seria pocztówek o polskich okrętach rośnie. Do dwóch wydanych wcześniej z prywatnej inicjatywy dwóch oficerów Marynarki Wojennej, by budować świadomość morską w społeczeństwie, dołączyły dwie następne.

Wszystkie przedstawiają obrazy namalowane przez znanego malarza marynistą Grzegorza Nawrockiego. Na pierwszych dwóch były niszczyciele ORP „Błyskawica” i ORP „Grom”.

Trzecia pocztówka przedstawia polski stawiacz min ORP „Gryf” podczas bitwy powietrzno-morskiej, którą stoczono 1 września 1939 roku na Zatoce Gdańskiej. Czwarta pokazuje ćwiczebne strzelanie artyleryjskie dużego ścigacza okrętów projektu 912M ORP „Groźny”, które odbyło się w marcu 2004 r.

Szczegółowe informacje na temat, gdzie można nabyć pocztówki można zdobyć pod adresem: [email protected].

Reklama

Komentarze (2)

 1. Darek

  Ostatnio były monety, teraz obrazy, nie ma co flota zgodnie z planem modernizacji rośnie nam w silę......

  1. SD1

   Problemem floty jest to, że pamiętają o niej jedynie hobbyści. Monety to wspólna inicjatywa DMW i NBP, ale dla zwykłych ludzi przynajmniej jakakolwiek okazja by uzmysłowić sobie, że mamy dostęp do morza i mieliśmy więcej okrętów niż tylko "Orzeł". Chyba nieco podobnie jest z pocztówkami, choć tu DMW podobno palca nie przyłożyło. Obrazy piękne, więc pewnie sporo dzieciaków weźmie sobie latem taką niedrogą pamiątkę znad morza, a to już coś. Pocieszające jest to, że za pięć lat obchodząc stulecie będzie co powspominać, bo z okrętów zostanie już tak niewiele.

 2. Pan Piotrek

  Szkoda, że to prywatna inicjatywa - państwowe pieniądze idą na bałamucenie dzieci w Rybniku i popularyzacji ideologi wg. której tatuś też może nosić spódniczkę.

  1. Pirat

   Panie Piotrze , to tak w Rybniku, a co zrobiła sama Marynarka Wojenna (MW) w tym kierunku - nic.

Reklama