Reklama

Siły zbrojne

SKANER Cyberdefence24. Mirosław Maj: „W MON istnieje spójna koncepcja cyberwojsk"

SKANER CYBERDEFENCE24: Gościem odcinka był Mirosław Maj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń, który opowiedział o koncepcji cyberwojsk stworzonej w MON.

Nowa koncepcja zakłada, że całość działań będzie odbywała się w czterech głównych obszarach realizacyjnych: tzw. cyberwojsku, zarządzaniu wszystkimi zdolnościami i współpracą ze światem zewnętrznym, badaniami i rozwojem, współpracą ze służbami specjalnymi. Naszym zdaniem powinny one być wyodrębnione i stanowić trzon i kręgosłup wokół którego możemy budować zdolności.

Mirosław Maj - Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń
Reklama

Komentarze (2)

  1. dropik

    A ponoć minister AM wydał na nie 1mld zł a to dopiero rodzi się koncepcja. ojojoj!

  2. Polak

    Cyber bezpieczeństwo to było 80 lat temu a wy do tej pory nie umiecie go odbudować tak że panie Mirosławie maj nie wypowiadaj się . Należy wysłać pozew przeciwko Niemcom do którego przyłącza się Amerykanie w 100% za straty poniesione w łączności między kontynentalnej i utracone zyski do dnia dzisiejszego jaka była zniszczona radiostacja w Babicach w 1945 r i nakazanie jej odbudowy wraz zapłaceniem bilionowych strat. Bo dziś moglibyśmy być dostawca usług na cały świat. Tylko USA i polska na całą Europę posiadały takie systemy dzisiejszy internet. Po za tym morawiecki powinien być przy starcie spaceX i podpisać umowę Na internet satelitarny 17 lutego. Co zamierzacie zrobić dla Polski i Polaków z sprawami przeszłymi i przyszłymi tak jak w poście. Brak wam wizi i kompetencji aby budować ten kraj

Reklama