Reklama

Siły zbrojne

Siemoniak w Chinach o współpracy wojskowo-technicznej

fot. MON
fot. MON

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywa z oficjalną wizytą w Chinach. Jest to rewizyta, składana na zaproszenie ministra obrony narodowej Państwa Środka. Poprzedni szef chińskiego resortu obrony odwiedził Polskę w ubiegłym roku.

W pierwszym dniu pobytu w Chinach polska delegacja odwiedziła 6. Dywizję Pancerną. Po powitaniu z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej i przeglądzie pododdziałów odbyło się spotkanie z dowództwem dywizji. Rozmawiano m.in. o systemie szkoleń żołnierzy. Dowódca dywizji zaprosił ministra Siemoniaka do centrum komputerowego jednostki, gdzie właśnie odbywało się ćwiczenie na symulatorach.

Więcej: Siemoniak chce ściślejszej współpracy wojskowej z Chinami

W programie pobytu przewidziane są rozmowy w Ministerstwie Obrony Narodowej z ministrem gen. Changiem Wanquanem. Najważniejsze tematy dyskusji ministrów to dwustronna współpraca wojskowa i dalsze kierunki jej rozwoju, zwłaszcza w dziedzinie logistyki, a także w szkoleniu i współpracy wojskowo-technicznej. Tematem rozmów będzie również sytuacja bezpieczeństwa w rejonie Azji i Pacyfiku.

Więcej: USA zwiększa swoje zaangażowanie w regionie Azji i Pacyfiku. Rosną chińskie obawy

Polska delegacja spotka się też z wiceprzewodniczącym Centralnej Komisji Wojskowej, gen. Fanem Changlongiem oraz z oficerami dowództwa regionu wojskowego Shaanxi. Minister Tomasz Siemoniak będzie również gościem Akademii Obrony Narodowej, gdzie spotka się z jej rektorem, gen. broni prof. Wangiem Xibinem, i wystąpi z odczytem dla słuchaczy akademii.

MON
Reklama

Komentarze

    Reklama