Reklama

Siły zbrojne

Samolot Bryza z 8 BLT po raz kolejny w Akcji Serce

Bryza z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Akcji Serce, fot. Bartosz Bera
Bryza z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Akcji Serce, fot. Bartosz Bera

Załoga samolotu Bryza z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie wykonała kolejny lot w ramach Akcji Serce. W tym roku była to 27 akcja lotników z jednostek podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Około godziny 6.10 rozpoczęła się kolejna w tym roku Akcja Serce realizowana przez załogę samolotu Bryza z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. Przelot po trasie Kraków - Poznań - Katowice - Kraków odbył się na zapotrzebowanie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Akcja zakończyła się po 11.30.

***
W zadaniach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach tzw. Akcji Serce uczestniczą załogi samolotów M28 Bryza oraz CASA C-295. W 2018 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 27 razy, z czego 22 przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (8BLTr - 16, 33BLTr - 6), a 5 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

jw/dgrsz

Reklama

Komentarze (4)

 1. -CB-

  @fadeter - ale wszystko i tak idzie z naszych podatków. Już wolę, żeby wozili organy do przeszczepów, niż VIPów do domu. A LPR ma tylko dwa samoloty. Jeśli mam wybierać czy kupić nowe samoloty dla LPR czy dla wojska, to wolę to drugie i niech dalej pomagają również w takich akcjach. Problem w tym, że nie kupuje się dla nikogo...

 2. fadeter

  do CB________LPR jak chcialbys wiedziec to czesc kasy ciagnie z MON-u! Poczytaj ile pieniedzy idzie z budzetu armijnego do np MSWiA i LPR! tymczasem np wojskowe lotnictwo smiglowcowe lezy i kwiczy!

 3. -CB-

  @fadeter - a LPR to niby nie jest utrzymywany z budżetu czyli naszych podatków? Już nie przesadzajmy...

 4. fadeter

  dlaczego mamy placic za te szopki?! gdzie sa smiglowce i samoloty LPR-u?

Reklama