Reklama

Siły zbrojne

Saab z kontraktem na obsługę Gripenów

Fot. Saab
Fot. Saab

Koncern Saab podpisał kolejną umowę na obsługę techniczną i wsparcie eksploatacji samolotów JAS39 Gripen należących do siły powietrzne Szwecji. Jej wartość to 176 mln szwedzkich koron (ok. 26,7 mln dolarów) i obejmuje ona rok 2014. 

Umowa jest kontynuacją zawartego w 2012 roku kontraktu ze szwedzkim zarządem sprzętu wojskowego (Försvarets materielverk -FMV), który obejmował obsługę techniczną i wsparcie eksploatacji samolotów Gripen znajdujących się na wyposażeniu sił powietrznych Szwecji, Republiki Czeskiej, Węgier i Tajlandii. 

Kontrakt przewiduje możliwość wykonania dodatkowych zleceń, których wartość nie może przekroczyć do końca 2016 roku 1,36 miliardów koron szwedzkich. Najnowsze zamówieniem oznacza iż z powyższej kwoty wykorzystano w sumie 795 milionów koron szwedzkich (121,8 mln dolarów).

Objęte tą umową są w głównej mierze dostawy dokumentacji technicznej, sprzętu naziemnego, konserwacja części oraz inne usługi. Prace zostaną wykonane w zakładach Saab w Linköping, Arboga, Järfälla, Gothenburg i Östersund.

Reklama

Komentarze

    Reklama