Reklama

Siły zbrojne

SAAB dostarczy podzespoły do radarów dla USMC

Stanowisko G/ATOR. Fot. Northrop Grumman
Stanowisko G/ATOR. Fot. Northrop Grumman

Saab otrzymał zamówienie na podzespoły do radarów G/ATOR (Ground/Air Task Oriented Radar), które przedsiębiorstwo Northrop-Grumman Systems Corporation ma dostarczyć amerykańskiemu korpusowi piechoty morskiej.

Początkowa wartość zamówienia wynosi 31,9 mln USD, z zastrzeżeniem prawa opcji na dodatkowe systemy przez okres pięciu lat. Saab otrzymał zamówienie bezpośrednio od Northrop Grumman Systems Corporation, głównego wykonawcy G/ATOR. Przewiduje się, że dostawy odbędą się w latach 2020–2024.

W amerykańskiej nomenklaturze urządzenia te mają oznaczenie AN/TPS-80. Są to wykonane w technologii azotku galu (GaN) wielozadaniowe radary z aktywnym elektronicznym skanowaniem wiązki (AESA) składające się z z wielu identycznych, oddzielnie sterowanych modułów nadawczo–odbiorczych. G/ATOR zapewnia świadomość sytuacyjną w czasie rzeczywistym w zakresie 360 ​​stopni i pozwala na wykrywanie szerokiej gamy zagrożeń, w tym samolotów, śmigłowców, pocisków samosterujących, bezzałogowych statków powietrznych (BSP) oraz pocisków rakietowych ziemia-ziemia i pocisków artyleryjskich oraz moździerzowych. 

Saab bierze udział w programie rozwoju G/ATOR z Northrop Grumman Systems Corp. od 2007 roku i jest ważnym partnerem w całym procesie rozwoju programu i produkcji małoseryjnej. Saab wyprodukuje zamówione komponenty w fabryce w Syracuse w stanie Nowy Jork.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Alu Gator

    Gator dla NARWI ale norweskiej

  2. LMed

    SAAB to potencjalnie partner wymarzony.

Reklama