Reklama

Siły zbrojne

Rozmowy Rosjan z firmą AugustaWestland nadal trwają

Nadal negocjowana jest możliwość sprzedaży dla Rosji 35 śmigłowców AW139 – fot. AugustaWestland
Nadal negocjowana jest możliwość sprzedaży dla Rosji 35 śmigłowców AW139 – fot. AugustaWestland

Należąca do koncernu Finnmeccanica firma lotnicza AgustaWestland nadal prowadzi rozmowy z Rosjanami na temat sprzedaży dla ich rządu śmigłowców AW AW139.Rozmowy dotyczą kontraktu na sprzedaż do Rosji 35 śmigłowców AW139 za 500 milionów euro (ok. 671 miliona dolarów). Według rzecznika prasowego AgustaWestland plotki, jakoby 20 sierpnia negocjacje zostały przerwane są nieprawdziwe.

Zobacz także: Malta kupuje trzy śmigłowce AW 139

„Kontrakt jest nadal negocjowany” twierdzi rzecznik odnosząc się do informacji przekazanej przez rosyjską agencję Itar-Tass, że Moskwa podejmie się ponownie rozmów na temat zakupu 35 śmigłowców AW139, jeżeli ich cena zostanie obniżona, bo obecnie są one zbyt drogie. Rosyjskie ministerstwo obrony odmówiło komentarzy na ten temat.

Czytaj również: Kolejne sukcesy na azjatyckim rynku służb mundurowych AgustaWestland

Za rozwiązaniem proponowanym przez koncern AgustaWestland przemawia fakt, że firma ta już sprzedała na całym świecie około 730 śmigłowców AW139. Ponadto poza zakładami we Włoszech i Stanach Zjednoczonych planowane jest uruchomienie linii produkcyjnej włoskich śmigłowców również w Rosji z przeznaczeniem na rynek wszystkich krajów powstałych po upadku Związku Radzieckiego. Ze strony Rosjan w tym przedsięwzięciu miałaby wziąć udział kontrolowana przez państwo grupa przemysłowa Russian Helicopters.

(MD)
Reklama

Komentarze

    Reklama