Reklama

Siły zbrojne

Rosyjskie media: wojska w Kaliningradzie wzmocnione myśliwcami Su-27

Rosyjski myśliwiec sfotografowany przez załoge ukraińskiego An-26. Fot. Marynarka Wojenna Ukrainy
Rosyjski myśliwiec sfotografowany przez załoge ukraińskiego An-26. Fot. Marynarka Wojenna Ukrainy

Siły rosyjskie w obwodzie kaliningradzkim zostały wzmocnione pułkiem lotnictwa myśliwskiego, w którego skład wchodzą samoloty Su-27; krok ten jest odpowiedzią na wzmacnianie sił NATO w rejonie Morza Bałtyckiego - podał w sobotę dziennik „Kommiersant”.

Gazeta powołuje się na wypowiedź źródła agencji Interfax. Oświadczyło ono, iż w siłach lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej sformowano pułk lotnictwa myśliwskiego wyposażony w Su-27. Prócz tego, w ramach tych sił skierowano wcześniej do Kaliningradu pułk lotnictwa szturmowego.

W zeszłym tygodniu rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" powiadomiła, że stacjonujący w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów. Nie poinformowano o liczbie ani o typie czołgów w pułku rozlokowanym w Gusiewie, ok. 30 km od granicy z Polską. Jednak zwykle taki pułk liczy do 90 czołgów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (13)

 1. XD

  Nie zatapialny lotniskowiec jest dozbrajany - oczywiście jest to odpowiedz na zaangażowanie się USA w tym rejonie ( Litwa, Łotwa, Estonia ) oczywiście my jako Polska ??? Co z tego wyniknie - że wczasowicze z USA na terenie Polski ale i ościennych państw Bałtyku mogą poczuć się zagrożeni obecnością rakiet ale i atomowych głowic Rosji ! Czy brygada lub dwie dają radę - z terenu Polski się okopać i czekać aż wróg NR.1 ( według Warszawy ) Rosyjski ruszy na zachód aby zdobyć załóżmy wieś pod Poznaniem - Pacanowo .....?????? No nie - Polska nie ma nic do zaoferowania tak dużemu państwu ( terytorialnie ) ale i wojskowo czy nawet biznesowo . Nasze jabłuszka okrężną drogą gdzieś na bazarkach się pojawiają jako nie Polskie ....! Ale sam Kaliningrad jako punkt terytorium Rosji już jest jako przyczółek bardzo grożny - lotniskowiec amerykański na Bałtyku ....to mrzonka ? Bałtyk to takie jezioro dla tak dużego statku z ochroną mu przydzieloną ....! Oczywiście pozostaje ląd ....? Ale jak i gdzie rozmieścić te wojska amerykańskie by lotniskowiec Kaliningrad - poddał się sam ....? To pytanie pozostanie na długie lata Waszyngtonowi we łbie ....?

 2. aptekarz

  Dlatego Narew potrzebna jest jak słońce - te samoloty zostałyby zestrzelone zaraz po wzbiciu się w powietrze. Region bez głębi strategicznej nadaje się tylko do okrążenia. Putin tak go naszpikuje bronią, że nie trzeba będzie nawet specjalnie celować by w coś wojskowego trafić. Polska im zagraża, czy może te 3 tys żołnierzy USA? Śmiech na sali. To Rosjanom zależy na eskalacji i militaryzacji.

 3. Eryk

  Dla Polski najlepszym zakupem będzie F 15 X.

 4. Laik

  Rosjanie maja na tyle sprzetu ze niepotrzebuja przewagi jakosciowej. Ilosc zrobi swoje. Mamy 250 ppk spike jak myslicie ile moga zniszczyc czolgow. Polowa z nich niedotrze w rejon dzialan wojennych jezeli zniszcza 300 bedzie sukces. Dla rosjan straty do przyjecia. Nawet niebeda patrzec na takie straty dla nich bedzie sie liczyc zwyciestwo.

 5. Polska - państwo teoretyczne

  No cóż... Prywata, bezsilność decyzyjna, a w konsekwencji rozbiór Polski. Kolejne 100 lat spiskowania, wojna światowa, walka na wszystkich frontach ze wszystkimi, wyniszczenie narodu ale też szansa na niepodległość. Skąd my to znamy? Czy historia nie toczy się kołem? Czy taki scenariusz nie jest coraz bardziej prawdopodobny?

 6. alek

  dronem w su27 ?

 7. Bartek

  Taa a Niemcy w najlepsze budują NS2 z Rosją ...

 8. tak tylko...(Michał Rakowski)

  Kiedy pojawił się artykuł mówiący o odtworzeniu garnizonu w Białej Podlaskiej, to Rosjanie ponieśli krzyk, że to fatalny krok wystawiający nasze wojska no odstrzał za pobliskiej granicy. Ile było płaczu, lamentu i krytyki. https://www.defence24.pl/wojsko-szykuje-sie-do-powrotu-do-garnizonu-w-bialej-podlaskiej To teraz się pytam tych samych Rosjan: jaki sens ma ustawianie moskiewskich wojsk w Obwodzie Królewieckim tuż pod naszymi lufami?

 9. Mazur

  Już wkrótce będziemy mieli przewagę, kupujemy cywilne S-70i, modernizujemy antyczne MI-2, Putin nie ma szans....

 10. As

  Podpiszmy z Rosjanami umowę o zatrzymaniu rozwoju sił zbrojnych federacji na 150 lat. Jeśli oni staną w miejscu to my ich dogonimy.

 11. Zarkis

  Czyli jakie siły w sumie stacjonują/mają być rozmieszczone w obwodzie Królewieckim???

 12. Lord Godar

  No cóż ... Więcej sprzętu do zniszczenia dobrze przygotowanym saturacyjnym atakiem ... Podejrzewam , że to nie są najnowsze wersje , tylko coś co w przypadku "zmielenia" nie będzie dużą stratą dla nich ... No właśnie ... tylko kiedy my będziemy mieć odpowiedni "sprzęt" do robienia tej mielonki ...

 13. Pa

  A nasz kochany mon wszystkie programy modernizacyjne zatrzymał a dla propagandy kupił 4 śmigłowce ..... i co chwile chwali się modernizacją Armi ..... ale co zostało kupione co poprawia wartość bojowa wojska ....

Reklama