Siły zbrojne

Rosyjskie ćwiczenia na Morzu Japońskim

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Rosyjskie samoloty morskie Tu-142 i Ił-38 rozpoczęły intensywne loty nad Morzem Ochockim i Morzem Japońskim w ramach zarządzonego w czwartek sprawdzianu gotowości bojowej Wschodniego Okręgu Wojskowego.

Lotnictwo rosyjskiej Floty Pacyfiku zostało podniesione do stanu pogotowia i realizuje obecnie intensywne szkolenia. W wypadku samolotów patrolowych i przeciwokrętowych dalekiego i średniego zasięgu działania obejmą misje śledzenia i wykrywania obiektów z użyciem sonarowych i radarowych systemów detekcji. Będą również ćwiczone długotrwałe loty z tankowaniem w powietrzu i śledzenie oraz niszczenie jednostek podwodnych wyimaginowanego przeciwnika.

Zapowiedziane ćwiczenia dotyczą maszyn operujących z baz na Kamczatce oraz w Kraju Nadmorskim. Zintensyfikowanie lotów w tym rejonie może doprowadzić do zwiększenia ilości incydentów w przestrzeni powietrznej Japonii. Kraj ten od pewnego czasu sygnalizuje wzrost aktywności rosyjskiego lotnictwa i ilości naruszeń przestrzeni wymagających interwencji japońskich myśliwców

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.