Reklama

Siły zbrojne

Rosyjskie ćwiczenia na Morzu Japońskim

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Rosyjskie samoloty morskie Tu-142 i Ił-38 rozpoczęły intensywne loty nad Morzem Ochockim i Morzem Japońskim w ramach zarządzonego w czwartek sprawdzianu gotowości bojowej Wschodniego Okręgu Wojskowego.

Lotnictwo rosyjskiej Floty Pacyfiku zostało podniesione do stanu pogotowia i realizuje obecnie intensywne szkolenia. W wypadku samolotów patrolowych i przeciwokrętowych dalekiego i średniego zasięgu działania obejmą misje śledzenia i wykrywania obiektów z użyciem sonarowych i radarowych systemów detekcji. Będą również ćwiczone długotrwałe loty z tankowaniem w powietrzu i śledzenie oraz niszczenie jednostek podwodnych wyimaginowanego przeciwnika.

Zapowiedziane ćwiczenia dotyczą maszyn operujących z baz na Kamczatce oraz w Kraju Nadmorskim. Zintensyfikowanie lotów w tym rejonie może doprowadzić do zwiększenia ilości incydentów w przestrzeni powietrznej Japonii. Kraj ten od pewnego czasu sygnalizuje wzrost aktywności rosyjskiego lotnictwa i ilości naruszeń przestrzeni wymagających interwencji japońskich myśliwców

Reklama

Komentarze (5)

 1. tyloo

  To są przygotowania do wojny bo jak to inaczej ująć ??? Już chyba wszystko przećwiczyli i dalej straszą. Z drugiej strony Japonia i inne kraje też nałożyły sankcje. Niech się jeszcze z Chinami skłócą wtedy to już będzie bułka w maśle ;) Tym bardziej że Rosja będzie dostarczać gaz do Chin i sami podłożyli sobie bubla, tylko czekać na iskrzenia a to kwestia czasu. Chiny z przymusu wzięła ten gaz, poza tym mają na morzu chińskim swoje złoża.

  1. antyUSA

   To jest odpowiedź na sankcje. Wysyłanie takich Tu-95 czy Tu-142 oznacza, że Japonia na jeden taki do pilnowania będzie musiała przeznaczyć min. 24 myśliwce, a to bardzo poważny koszt dla pogrążonej w kryzysie Japonii (zadłużenie 272% PKB, ponad 3x więcej od Grecji!), gdy tymczasem loty tych tupolewów są raczej tanie. Do tego przeciw Kitajcom Japończycy muszą rozmieszczać lotnictwo z jednej strony wysp, a takich tupolewów wszędzie można się spodziewać, co dodatkowo podnosi koszty.

 2. wqq

  Rosja pod wodzą PUTINA to ja pijany CHULIGAN szukający zaczepki .tak długo będzie szukała okazji aż się marzenie ziści .

 3. czarnomorskie samotopy

  czy jest nadzieja na to ,że na morze Japońskie wyślą raz jeszcze flotę Bałtycką?

 4. MP

  Rosja chyba chce się skłócić z całym światem

 5. totenkopf

  nie sądzę aby to zwykłe ćwiczenia

Reklama