Siły zbrojne

Rosyjski samolot rozbił się w Syrii. 39 zabitych [AKTUALIZACJA]

Fot. Papas Dos, CC-BY-2.0
Fot. Papas Dos, CC-BY-2.0

Rosyjski samolot An-26 rozbił się podczas lądowania w bazie Chmejmin na terenie Syrii. W katastrofie zginęło 6 członków załogi i 33 pasażerów. Jak informuje strona rosyjska, maszyna nie została ostrzelana z ziemi. Przyczyny katastrofy zbada specjalna komisja ministerstwa obrony Rosji.

AKTUALIZACJA 21:17: Rosyjski resort obrony podał, że na pokładzie maszyny znajdowało się 33 pasażerów oraz 6 członków załogi. W katastrofie śmierć poniosło więc łącznie 39 osób, wszyscy zabici należeli do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Wcześniej informowano, że na pokładzie maszyny znajdowały się 32 osoby.

Jak informuje rosyjskie ministerstwo obrony, samolot An-26 rozbił się około 15:00 czasu moskiewskiego, 500 metrów przed pasem startowym bazy lotniczej Chmejmin w syryjskiej prowincji Latakia. Prawdopodobną przyczyną tragedii była awaria techniczna, a w czasie zdarzenia nie miał miejsce żaden ostrzał czy inna forma ataku.

Na pokładzie maszyny transportowej An-26 należącej do Brygady Lotnictwa Specjalnego Przeznaczenia znajdowały 39 osoby: 6 członków załogi i 33 pasażerów. Wszyscy ponieśli śmierć w katastrofie, której przyczyny ma zbadać specjalna komisja ministerstwa obrony narodowej Rosji.

Komentarze