Siły zbrojne

Rosyjski pancerz wkracza na Ukrainę

T-72B
Fot. Mil.ru

W ciągu ostatnich kilku godzin rozpoczęła się lądowa część uderzenia rosyjskiej armii na Ukrainę. Rosyjskie kolumny wojskowe przekroczyły granicę w kilku miejscach. Na zarejestrowanym materiale wideo oraz zdjęciach widoczny jest szereg typów rosyjskich wozów bojowych.

Pierwsze naruszenie ukraińskiej granicy państwowej zanotowano od strony Białorusi na przejściu granicznym Senkowka-Veselowka. Na kamerze monitoringu zamontowanej na przejściu granicznym uwieczniono przejazd conajmniej czterech czołgów podstawowych T-72B, ośmiu gąsienicowych transporterów opancerzonych z rodziny MT-BL, wyrzutnie rakiet termobarycznych TOS-1A "Sołnciepiek" oraz wóz dowodzenia na podwoziu wojskowego samochodu ciężarowego z rodziny Ural. Co warte podkreślenia każdy z wozów bojowych został oznaczony specjalnym symbolem malowanym z różnych stron białą farbą w kształcie litery "O". W odwodzie mają znajdować się także pojazdy z analogicznie namalowaną literą "V".

Niedługo później analogiczne naruszenie granicy Ukrainy miało miejsce na autostradzie M-20 w kierunku na Charków. W rejonie tym pojawił się zdjęcia i nagrania prezentujące przemieszczające się na południe w stronę tego miasta rosyjskie kolumny wojskowe. W jej składzie znalazły się świeżo zmodernizowane czołgi podstawowe T-72B3, bojowe wozy piechoty BMP-2 oraz wojskowe samochody ciężarowe z rodziny Kamaz. Tym razem wozy te miały namalowane białą literę literę "Z". W rejonie tym zaobserwowane także gąsienicowe transportery opancerzone z rodziny MT-LB.

Kolejnym miejscem wkroczenia rosyjskich sił były przejścia graniczne z półwyspu krymskiego do obwodu chersońskiego. Kamery monitoringu na granicy zarejestrowały przejazdy rosyjskich moździerzy samobieżnych 2S9 Nona, mostów samochodowych TMM-3M2 oraz wojskowych samochodów ciężarowych różnych typów z których część holowała bliżej nieokreślone typy haubic. Granice w tym rejonie przekroczyły także samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe krótkiego zasięgu Tor oraz armatohaubice samobieżne 2S19 Msta-S. Następnie na drogach prowadzących do Kachowskiej Elektrowni Wodnej na Dnieprze zaobserwowano kolumny czołgów podstawowych T-72B3, kołowych transporterów opancerzonych BTR-80 oraz różne typy wojskowych cieżarówek i innych wozów bojowych. Wozy te miały również oznaczenie w postaic litery "Z".

Komentarze (6)

 1. PA

  Ciekaw jestem skąd się takie proruskie wpisy biorą ? Skąd takie sympatię ? Wiedzą Państwo, co.mam na myśli ! Mam nadzieję, że się tym zainteresują właściwe władze. pozdrawiam.

 2. ACAN

  Na nagraniach widać doskonale że pancerne kolumny poruszają się bez żadnej osłony plot . Jak pisałem już parę razy doskonały i łatwy cel dla lekkiej piechoty nasyconej dronami rozpoznawczymi i amunicją krążącą. Aż się prosi żeby warmate sobie pohulały z tym złomem.

 3. Chyżwar

  No to zobaczymy co warte są PPK. Oby utłukli ich nimi jak najwięcej

  1. Sarmata

   No te Pioruny i Gromy są już w rękach Rosjan. Ukraincom ciężko uciekać z bronią.

  2. stary Polak

   dzisiejsi oficerowie polityczni nie pilnują sołdatówna polu walki tylko skrobią swe mądrości w internecie? I to jeszcze we wrogiej części świata? Co do Piorunów to faktycznie ... wygląda na to że kilka już jest - no, może nie w rękach, ale w kadłubach samolotów i śmigłowców.

 4. stary Polak

  najpierw blitzkrieg, potem GRUZ 200. Na razie brak informacji że artyleria i lotnictwo rozbiło ugrupowania wojsk Ukrainy.

 5. fifi

  Pierwsi ukraińscy uchodźcy w Polsce. Co jak co,ale należy przyznać że Ukraińcy są szybcy.

  1. Trzcinq79

   Tak bronią swej ojczyzny.. Dalej nie pisze bo nie przeszło by cenzury

  2. Sarmata

   Najszybszy był pilot ukrainskiego samolotu myśliwskiego który uciekł do Rumuni. Rumuni będą mieli teraz dużo ukrainskiego sprzętu. Pewnie do nas też będą uciekali.

  3. Valdore

   Fifik, wola wyjechac niz zostac bestialsko zamordowanymi przez rosyjskei hordy.

 6. DA(łn)VIEN

  Lądują już pod Kijowem... blitzkrieg.

  1. Laky

   Blitzkrieg będą mieli ruskie jak im w przyszłości Chińczycy tak z pół rosji zajmą i chłopaki z przyszłego Talibanu😂😂😂😂😂👏👏👏💪

  2. fifi

   Na latających dywanach zdobytych w Syrii?

  3. fifi

   Mala rzecz, a cieszy .Na razie tu i teraz..