Reklama

Siły zbrojne

Rosyjski desant w Kaliningradzie

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjska Flota Bałtycka realizuje na poligonach Obwodu Kaliningradzkiego ćwiczenia desantowe i artyleryjskie na szeroką skalę. Bierze w nich udział ponad tysiąc żołnierzy i marynarzy, około stu jednostek sprzętu wojskowego oraz dziesięć okrętów desantowych i jednostek pomocniczych. 

Od 18 sierpnia trwają na poligonach Pawienkiewo i Chmielewka dzienne i nocne strzelania artylerii wojsk Floty Bałtyckiej. Do końca września zostanie tam wykonanych ponad 100 zadań ogniowych z użyciem wyrzutni pocisków niekierowanych Grad, przeciwpancernych rakiet kierowanych Konkurs i dział samobieżnych typu Goździk, Akacja oraz Hiacynt. Łącznie weźmie w nich udział ponad 400 żołnierzy i 60 systemów bojowych.

Natomiast na 20 sierpnia zaplanowano ćwiczebny atak na nieumocnione wybrzeże z użyciem ciężkich okrętów i poduszkowców desantowych, oraz 70 pojazdów i ponad pół tysiąca żołnierzy desantu. Akcję ma wspierać 10 jednostek pływających oraz śmigłowce ratownicze KA-27PS i samoloty AN-26 Floty Bałtyckiej.

Manewry te są elementem szerszego programu ćwiczeń sił morskich i obrony wybrzeża rosyjskich sił zbrojnych. W tym samym czasie w Kraju Nadmorskim, na południowym wschodzie Rosji Flota Pacyfiku ćwiczy desant powietrzno-morski z udziałem 700 żołnierzy i 150 jednostek sprzętu wojskowego. 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Mundek

  Ilu razem żołnierzy weźmie udział w ćwiczeniach desantowych i artyleryjskich?

  1. wróg

   Dwie kompanie, na pół godziny walk wysokiej intensywności i utrzymanie terenu do otrzymania wsparcia przez dwie godziny. Ale praktyka Gruzji wykazała, że może się cała operacja sprowadzić do zniszczenia infrastruktury portu i żadnego przyczółka się nie tworzy. Dosyć wariackie podejście, ale zadziałało w Gruzji i na Krymie, no to widać działa ^^

 2. gad

  potrzeba kupic AC-130H Spectre na zielone ludziki

  1. ppp

   A na poduszkowca wystarczy 1 JSM

 3. artx

  Jak nic ćwiczą desant na Mariupol i Odessę.

  1. gox

   Byle nie na Gdańsk, albo Elbląg.

 4. wobi

  mają rozmach s... :)

 5. Iron

  Nie przepadam za ruskimi ale te poduszkowce desantowe to mają kurcze fajne...do pozazdroszczenia maszynki.

Reklama