Reklama

Siły zbrojne

Rosyjska marynarka ćwiczyła na Morzu Śródziemnym

Zdj. ilustracyjne, fot. kremlin.ru
Zdj. ilustracyjne, fot. kremlin.ru

Okręty rosyjskiej marynarki wojennej przeprowadziły wspólnie z lotnictwem ćwiczenia na Morzu Śródziemnym - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Rosji. Okręty odparły atak umownego przeciwnika i trenowały zadania z zakresu obrony przeciwlotniczej.

W ramach ćwiczeń myśliwce MiG-31K, uzbrojone w pociski hiperdźwiękowe Kinżał (Kindżał), przeprowadziły loty szkoleniowe. Wśród okrętów biorących udział w ćwiczeniach są krążownik rakietowy Moskwa, fregaty Admirał Essen i Admirał Makarow. Do wspólnych treningów zaangażowano m.in. samoloty dalekiego rozpoznania, wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych Tu-142MK i Ił-38 oraz bombowce dalekiego zasięgu Tu-22M3.

Rosyjskie okręty i lotnictwo wojskowe od 25 czerwca prowadzą na Morzu Śródziemnym wspólne ćwiczenia. Zadania, które siły te wykonywały w poniedziałek są związane z zapewnieniem bezpieczeństwa bazy lotniczej Hmejmim w Syrii i położonej w tym kraju bazy morskiej Rosji w porcie Tartus - podał resort obrony.

Ćwiczenia rozpoczęto krótko po incydencie na Morzu Czarnym z udziałem brytyjskiego okrętu wojennego Defender w rejonie anektowanego przez Rosję Krymu. Władze Rosji oświadczyły, że 23 czerwca okręt ten naruszył granicę państwową i siły rosyjskie oddały strzały ostrzegawcze. Rząd W. Brytanii zaprzeczył tym doniesieniom.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama