Reklama

Siły zbrojne

Rosyjska flota przyjęła nową korwetę rakietową

W Sankt Petersburgu przy okazji obchodów dnia marynarki wojennej (WMF FR) odbyła się uroczystość podniesienia bandery na korwecie rakietowej Stojkij (545) czwartej jednostce proj. 20380. 

Akt przejęcia okrętu przez flotę został podpisany 18 lipca br. w Bałtijsku z dwu miesięcznym opróżnieniem wynikającym z problemów technicznych. Jednostka została zbudowana pod numerem stoczniowym 1004 przez stocznię Siewiernaja Wierf`z Sankt Petersburga, jej stępkę położono 10 listopada 2006 r., zwodowano 30 maja 2012 r., zaś w stoczniowe próby morskie wyszła 25 grudnia 2013 r.

Okręt ten w odróżnieniu od prototypowej korwety Striereguszczij (530) uzbrojony jest w 12 komorową pionową wyrzutnie rakiet plot. Riedut-K. Kolejne jednostki tej klasy budowane w stoczni Siewiernaja Wierf`powstają już zgodnie z mocno zmodyfikowanym proj. 20385 charakteryzującym się bardziej uniwersalnym uzbrojeniem.

Reklama

Komentarze (2)

 1. sadfd

  Dalej sypcie im kasę za gaz !!!

  1. GM

   Zatem nie używaj ruskiego gazu! Może dzięki temu nie kupią paczki śrubek do skręcenia pocisku balistycznego albo rosyjski żołnierz nie dostanie obiadu!

 2. ccc

  W Bałtijsku - Głównej bazie morskiej Floty Bałtyckiej Rosji odbyły się uroczystości z okazji 100 dni rządu premiera Tuska oraz w związku z likwidacją Marynarki Wojennej RP, oraz likwidacją stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Mówcy głównie dowódcy 91 okrętów wojennych stacjonujących w Bałtijsku podkreślali śmiały plan polskiego premiera, który w sposób trwały wprowadził Polskę do grupy krajów miłujących Pokój. Mówcy podkreślali też rolę Władimira Putina, który już dawno temu zasugerował polskim władzom zlikwidowanie Marynarki Wojennej, a także Wojska Polskiego. Po zakończeniu uroczystości, uczestnicy wypili tradycyjnego szampana. Odbył się także pokaz ogni sztucznych.

  1. ddd

   A czy Andrzej Jaworski mający również doświadczenie w rozwalaniu stoczni również wygłosił przemówienie? Czy nie był zaproszony w związku z niszczeniem opozycji przez reżim Tuska?

  2. Hołd Tuski

   A co miał bidul zrobić ? dostał wytyczne od Angeli Merkelowej i stocznie polikwidował.

Reklama