Siły zbrojne

Rosyjscy spadochroniarze ćwiczą w Brześciu

Wspólne ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych Białorusi i Rosji / Fot. mil.ru
Wspólne ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych Białorusi i Rosji / Fot. mil.ru

Kompania powietrznodesantowa rosyjskiej 106. dywizji powietrznodesantowej przybyła do Brześcia, by wziąć udział w białorusko-rosyjskich batalionowych ćwiczeniach taktycznych ze strzelaniem bojowym - podało w środę ministerstwo obrony Białorusi.

dniach od 16 do 18 kwietnia na poligonie brzeskim odbędą się zaplanowane wspólne batalionowe ćwiczenia taktyczne ze strzelaniem bojowym. 9 kwietnia do Brześcia przybyła kompania powietrznodesantowa rosyjskich wojsk powietrznodesantowych" - głosi komunikat resortu obrony. "batalion desantowo-szturmowy 38. samodzielnej gwardyjskiej brygady desantowo-szturmowej i batalion powietrznodesantowy 103. samodzielnej gwardyjskiej brygady powietrznodesantowej, wzmocniony kompanią powietrznodesantową rosyjskich wojsk powietrznodesantowych".

[Zadaniem ćwiczeniowym jest - przyp. red.] przećwiczenie działań przeciwdywersyjnych i objęcie kontroli nad umowną strefą odpowiedzialności, jak też poszukiwanie i niszczenie umownych grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika oraz nielegalnych formacji zbrojnych"

Komunikat Ministerstwa Obrony Białorusi o zadaniu ćwiczeniowym

 "Uroczystość rozpoczęcia ćwiczeń odbędzie się 15 kwietnia, a ich aktywna faza potrwa od 16 do 18 kwietnia. Żołnierze sił zbrojnych Rosji i Białorusi dzielą się doświadczeniami z dziedziny metodyki przygotowania i realizowania działań specjalnych" - zaznaczył resort obrony. 

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.