Reklama

Siły zbrojne

Rosyjscy spadochroniarze ćwiczą w Brześciu

Wspólne ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych Białorusi i Rosji / Fot. mil.ru
Wspólne ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych Białorusi i Rosji / Fot. mil.ru

Kompania powietrznodesantowa rosyjskiej 106. dywizji powietrznodesantowej przybyła do Brześcia, by wziąć udział w białorusko-rosyjskich batalionowych ćwiczeniach taktycznych ze strzelaniem bojowym - podało w środę ministerstwo obrony Białorusi.

dniach od 16 do 18 kwietnia na poligonie brzeskim odbędą się zaplanowane wspólne batalionowe ćwiczenia taktyczne ze strzelaniem bojowym. 9 kwietnia do Brześcia przybyła kompania powietrznodesantowa rosyjskich wojsk powietrznodesantowych" - głosi komunikat resortu obrony. "batalion desantowo-szturmowy 38. samodzielnej gwardyjskiej brygady desantowo-szturmowej i batalion powietrznodesantowy 103. samodzielnej gwardyjskiej brygady powietrznodesantowej, wzmocniony kompanią powietrznodesantową rosyjskich wojsk powietrznodesantowych".

[Zadaniem ćwiczeniowym jest - przyp. red.] przećwiczenie działań przeciwdywersyjnych i objęcie kontroli nad umowną strefą odpowiedzialności, jak też poszukiwanie i niszczenie umownych grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika oraz nielegalnych formacji zbrojnych"

Komunikat Ministerstwa Obrony Białorusi o zadaniu ćwiczeniowym

 "Uroczystość rozpoczęcia ćwiczeń odbędzie się 15 kwietnia, a ich aktywna faza potrwa od 16 do 18 kwietnia. Żołnierze sił zbrojnych Rosji i Białorusi dzielą się doświadczeniami z dziedziny metodyki przygotowania i realizowania działań specjalnych" - zaznaczył resort obrony. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (10)

 1. aptekarz

  A to dobre - spadochroniarze do zwalczania dywersantów to tylko u ruskich, jak czołgi do obrony. Ćwiczą przeciwko Polsce, nazwijmy to po imieniu.

  1. dim

   "dywersanci" to WOT. I to nie są pierwsze ich takie ćwiczenia.

  2. Maj.

   Oprócz ćwiczeń mają też doświadczenia z Afganistanu i Czeczenii w takim użyciu wojsk PD.

 2. mobilny

  I tak będzie wyglądał konflikt przyszły. Taki blitzkrieg z ominięciem miast często przerzut na tyły wroga DLATEGO szybkie im mobilne jednostki to podstawa bo Rosjanie właśnie takowe mają

  1. Davien

   Tia panie mobilny, miłego wysyłania Iłów pod OPL przeciwnika:) Bedzie sezon na kaczki przed terminem:)

  2. Maj.

   A gdzie ta OPL? Chyba w Izraelu.

 3. dim

  Czyli żołnierze z trzech niezależnych wielkich jednostek ? Czy dobrze odczytałem ? Czyli przyjechali ropracować szczegóły terenu wyjścia uderzenia ? Budujcie Polacy "trzy do czterech fregat", a będzie to "korzystne". No bo kto by tam wierzył, że ruskie to nie przez morza przychodzą zawsze po Polskę ?

  1. Boczek

   https://www.defence24.pl/rosyjski-desant-w-kaliningradzie ### https://www.defence24.pl/rosjanie-przecwicza-desant-na-plaze-obwodu-kaliningradzkiego ### https://www.defence24.pl/cwiczebny-desant-w-kaliningradzie ### Nie mogę znaleźć jednego z o ostatnich - był, jeżeli dobrze pamiętam, w sile niepełnej dywizji. A to nie wszystko. Lotnictwo, wykorzystując szczególne właściwości, które daje morze - niejako "bezpańskie" niebo, poleci sobie pod horyzontem gdzie chce i też w dużej mierze pod horyzontem przeniknie nad Polskę i po prostu zrobi sobie porządek "od tyłu". No chyba, że uważasz, że taniej jest bronić całej 400 km linii wybrzeża, niż kilkoma okrętami dostępu do niego. Abstrahując od 70-80% innych zadań; które realizuje MW - szczególnie w czasach pokoju, których to zadań nie znają inne formacje. No i kmdr rez. Mirosław Ogrodniczuk i "Jaka rola Marynarki Wojennej RP? Część 1" - dobrze pokazane, że bez MW wszystkie inne formacje są niczym - jak i odwrotnie.

 4. Niuniu

  Właśnie def24 pisze o kolejnym oddziale amerykańskich żołnierzy którzy mają przyjechać w odwiedziny na Ukrainę. Do tego dowiadujemy się, że mają zmienić inny oddział USA który jest tam od roku. Przypominam też zeszłoroczne przebazowanie też do Ukrainy kilku amerykańskich myśliwców F15 - przy okazji wspólnej zabawy udało się wtedy zabić ukraińskim ilotą dowódcę tej amerykańskiej jednostki ćwicząc wspólny lot dwu miejscowym SU 27. No ale My i USA bronimy Ukrainy przed sowiecką agresją a ruscy w Wenezueli godzą w narodowe bezpieczeństwo USA (cokolwiek to znaczy). Czterech ważnych byłych polityków USA w tym były min. obrony opublikowało właśnie list wzywający do opanowania administrację USA twierdząc, że USA i Rosja nigdy (nawet w okresie zimnej wojny) nie znajdowało się tak blisko konfliktu jądrowego.

 5. Dyktatorek

  Nooo blisko coraz bliżej ....ale nasi decydenci z MON obecnie są mocno zajęcji przygotowaniami do majowej defilady !!! Znowu będą obietnice ,cuda wianki...a Sabotaż Polskiej Armii trwa !!!

  1. Stalker____

   Spoko. Amerykańskie wojska zamienią nasze a asze pojadą na misję co a.m zapowiedział bo to amerykańskie wojska są najlepsze co powiedziała w obecności naszych b.sz. więc ust. 447 niebawem w akcji

  2. Mniej niż 10 sekund

   Jakoś w tym samym czasie w Moskwie też będzie defilada...

 6. Brawoooo my i oni

  I co z tego całe NATO jest pod granica obwodu kaliningradzkiego to nie problem nie róbcie popłochu byle wzięcia głośniej prześladuje kalacha w krolewco a od razu w mediach gowniana propaganda narazie to NATO pakt obronny obroża rosje

 7. block

  Brześć jest na granicy frontów i uderzeń wschód<>zachód. To b. ważna lokalizacja na wschodnim teatrze działań - nie dziwne że Stalin nie oddał Polsce Brześcia. Ja bym gadał z Łukaszenką - jest tego wart.

 8. obserwator

  Przynajmniej wszyscy się zgadzają, że przyszła wojna będzie nagłą próbą błyskawicznego przejęcia dużych obszarów, oraz będzie potężna skala dywersji na tyłach i zdrady. Te ostatnie elementy są już na całego przygotowywane.

 9. chromosom

  Polecam ostatni wywiad dla którejś z polskich agencji z byłym prezydentem Gruzji Sakaszwilim. On prognozuje zajęcie rosyjskimi wojskami desantowymi, którejś z mało-zaludnionych wysp Morza Bałtyckiego, nie wchodząc (przynajmniej na początku) do części lądowej danego kraju. Warunek dane państwo nie może być w NAT-o. Na celowniku najprawdopodobniej Szwecja, lub Finlandia.

 10. Naiwny

  Jak nasi chłopcy ćwiczą na Łotwie czy Estonii to tak samo ruscy się denerwują. Jak Rosjanie pojechali by na ćwiczenia do Meksyku to by było niezwykłe. Z Białorusią mają sojusz wojskowy.

Reklama