Siły zbrojne

Rosyjscy piloci ćwiczą nocne loty wzduż granicy z Ukrainą

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjscy piloci śmigłowców przeprowadzili w ostatnim czasie intensywne ćwiczenia lotów nocnych z użyciem systemów noktowizyjnych w graniczącym z Krymem i Ukrainą Kraju Krasnodarskim. Szkolenie dotyczyło załóg najnowszych maszyn szturmowych Mi-28N, Mi-35M i Ka-52 oraz transportowych Mi-8AMTSz „Terminator”.

Jak poinformowała służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego, piloci zrealizowali około 350 godzin lotów nocnych. Szkolenie obejmowało loty na małej wysokość z użyciem zabudowanych (głowice optoelektroniczne) i indywidualnych (gogle noktowizyjne) systemów wzmacniających światło oraz termowizyjnych.

Ćwiczono zarówno operowanie w trudnym terenie na lądzie, jak też niebezpieczne ze względu na brak punktów odniesienia loty nad wodą. Szkolenia były realizowane w Kraju Krasnodarskim oraz nad Morzem Azowskim wzdłuż granicy z Ukrainą.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.