Reklama

Siły zbrojne

Rosyjscy piloci ćwiczą nocne loty wzduż granicy z Ukrainą

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjscy piloci śmigłowców przeprowadzili w ostatnim czasie intensywne ćwiczenia lotów nocnych z użyciem systemów noktowizyjnych w graniczącym z Krymem i Ukrainą Kraju Krasnodarskim. Szkolenie dotyczyło załóg najnowszych maszyn szturmowych Mi-28N, Mi-35M i Ka-52 oraz transportowych Mi-8AMTSz „Terminator”.

Jak poinformowała służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego, piloci zrealizowali około 350 godzin lotów nocnych. Szkolenie obejmowało loty na małej wysokość z użyciem zabudowanych (głowice optoelektroniczne) i indywidualnych (gogle noktowizyjne) systemów wzmacniających światło oraz termowizyjnych.

Ćwiczono zarówno operowanie w trudnym terenie na lądzie, jak też niebezpieczne ze względu na brak punktów odniesienia loty nad wodą. Szkolenia były realizowane w Kraju Krasnodarskim oraz nad Morzem Azowskim wzdłuż granicy z Ukrainą.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Ivan

  Mi-8AMTSz "Cymbergaj"

 2. Marcin

  Czemu Rosjan tak ciągnie do słowa "Terminator"? Myśliwce Su-35 mają nieoficjalną nazwę "Terminator", wcześniej prowadzono prace nad ciężkim wozem pancernym wsparcia piechoty, czego efektem był BMPT "Terminator", teraz nowy model Mi-8 to też "Terminator". Czyżby w niezwykle zasobnej w rozmaitych bohaterów rosyjskiej historii i kulturze zabrakło postaci, których imieniem można by nazywać nowe typy uzbrojenia?

  1. Wilk

   Słowo terminator powinni zastąpić raczej słowem cymBorg :-/

Reklama