Siły zbrojne

Rosjanie zasiedlają Krym. "Masowa budowa kwater dla napływających żołnierzy"

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że na Krymie jako priorytet traktuje się budowę domów mieszkalnych. Jest to związane z szybko rosnącą liczbą żołnierzy służących w bazach Floty Czarnomorskiej.

W związku ze zwiększeniem liczebności rosyjskich wojsk stacjonujących na Krymie władze w Moskwie postanowiły również znacznie zwiększyć liczbę budowanych kwater dla rosyjskich żołnierzy i oficerów w garnizonach Sewastopol, Symferopol i Fieodosijsk. Okazało się bowiem, że ponad 3000 z nich nie ma jeszcze stałego lokum. Automatycznie uległy więc zmianie plany rozbudowy infrastruktury Floty Czarnomorskiej do 2020 roku.

Dotąd w samym Sewastopolu zbudowano 50 bloków, w których znajduje się 2109 mieszkań. Większość z nich już została zasiedlona. Dodatkowo, zgodnie z umową jaką podpisano z władzami miejskimi Sewastopola, ma powstać w tamtym rejonie przedszkole (dla 260 dzieci) i szkoła podstawowa (dla 600 dzieci).

Trwa przygotowanie miejsc dla żołnierzy służących w nowo powołanych jednostkach obrony wybrzeża w okolicach wioski Pieriewalnoje. Zbudowano tam już 6 budynków koszarowych dla żołnierzy kontraktowych, plac ćwiczeń oraz stołówkę na 1200 miejsc. Trwa tam również budowa największego na Krymie parku samochodowego z zakrytymi miejscami garażowania i warsztatami. Budowane jest przedszkole, szkoła, dom kultury, magazyny żywności i pomieszczenie dla straży pożarnej. Prace mają zostać zakończone w 2016 r.

Rosjanie mają nadzieję, że w ten sposób nie tylko poprawią nastroje w armii, ale uda im się jeszcze bardziej zwiększyć odsetek ludności rosyjskiej na Krymie i to tej - z racji wykonywanego zawodu - najbardziej związanej z Rosją. Widać tu kontynuację stalinowskiej polityki "rusyfikacji" półwyspu.

Komentarze (6)

 1. Zdzicho

  Prezydent RP Duda oswiadczyl , ze bedzie dbal o warunki bytowe polskich zolnierzy . I to jest dobrze . Prezydent Rosji juz zadbal o warunki bytowe rosyjskich zolnierzy i to jest zle wg. tej gazety . Co za hipokryzja .

  1. zen

   Zakładam, że takie portale tematyczne przyciągają ludzi, którzy potrafią spojrzeć szerzej na różne zagadnienia. Jeśli ktoś próbuje coś ośmieszać kierując się logiką "Kalego" to zakładam złą wolę lub polecam komentarze np. na Pudelku. "Poprawianie warunków bytowych" żołnierzy kolonizujących dane terytorium trudno zrównywać z tym samym na własnym rdzennym terytorium. Jestem przekonany, że Putin ma jeszcze sporo do zrobienia jeśli chodzi o byt swoich żołnierzy w Rosji.

 2. realista

  I tak rośnie udział Rosjan na Krymie.

 3. AM

  Niech budują. Do 2020 roku tam będą bazy NATO, będzie jak znalazł

 4. Emeryt

  Jak zwykle polityka podboju, zasiedlania powoli ale systematycznie a Europa śpi. Cel Lizbona w granicach Rosji. Tylko czy Rosja to wszystko strawi.

  1. Tworki

   Nie otwórz lodówki, bo tam czai się Putin!

 5. fdsfs

  Turcja jest zaniepokojona i zareaguje ;)

 6. ccc

  Budowany jest ... dom kultury ... "kultury" sowieckiej dziczy i oszołomstwa. Kilkulatki urobione wstępnie w przedszkolu i szkole trafią na kolejne "szkolenia" w domu kultury. Stamtąd do parku samochodowego po "sprzęt" i do boju "Вперед за Родину"