Reklama

Siły zbrojne

Rosjanie wprowadzają kolejne Su-35

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosjanie wprowadzili do służby kolejne sześć myśliwców Su-35, które zostały rozlokowane w Zachodnim Okręgu Wojskowym w regionie Tweru.

Rosyjskie źródła wojskowe poinformowały zakończeniu formowania eskadry myśliwców Su-35S w jednym z pułków lotniczych Zachodniego Okręgu Wojskowego stacjonującego w regionie Tweru w środkowej Rosji. Było to możliwie dzięki dostawie nowych sześciu maszyn do jednostki, które dołączyły do wcześniej tam stacjonujących samolotów tego typu. Nowe myśliwce Su-35 zastąpią przestarzałą pulę samolotów pułku lotniczego. 

 Piloci wojskowi i technicy przyjęli nowe samoloty na terenie zakładu produkcyjnego w regionie chabarowskim położonym na dalekim wschodzie kraju. Ponadto piloci przeszli ponowne szkolenie w Lipiecku, gdzie używali specjalnych symulatorów, m.in. do wykonywania szybkich manewrów akrobatycznych przy pełnych prędkościach i obciążeniach. 

Su-35 to wielozadaniowe samoloty myśliwskie, produkowane przez Komsomolskie Zjednoczenie Przemysłu Lotniczego, określane są w Rosji jako maszyny generacji 4++. Myśliwce wyposażone są w najnowszą awionikę,  podstawowym wyposażeniem samolotu jest nowoczesna stacja radiolokacyjna M035 Irbis-E, wyposażona w antenę z pasywnym skanowaniem fazowym. Producent podaje, że pozwala ona na jednoczesne śledzenie do 30 celów powietrznych, zwalczanie ośmiu z nich lub śledzenie do 4 celów naziemnych przy jednoczesnym skanowaniu przestrzeni powietrznej.

Su-35 wyposażony jest w silniki o zmiennym wektorze ciągu, a jego zasięg 3,6 tys. km może zostać zwiększony w sposób niemal nieograniczony dzięki zdolności do tankowania w locie. Maszyna osiąga prędkość ponad 1,5 Macha i pułap 15 tys. metrów, przenosząc do 8 ton uzbrojenia na 14 pylonach. Obejmuje ono szeroką gamę bomb, rakiet i pocisków kierowanych powietrze-powietrze oraz powietrze-ziemia. Maszyny tego typu znajdują się na wyposażeniu rosyjskich sił zbrojnych, zostały także wyeksportowane do Chin, na dostawy pierwszych samolotów czeka Indonezja.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.