Reklama

Siły zbrojne

Rosja zwiększa liczebność wojsk powietrzno - desantowych

Rosjanie zwiększają liczebność wojsk powietrzno - desantowych – fot. sdrvdv.ru
Rosjanie zwiększają liczebność wojsk powietrzno - desantowych – fot. sdrvdv.ru

Dowódca rosyjskich wojsk powietrzno - desantowych generał Władimir Szamanow poinformował, że nastąpi znaczące zwiększenie liczebności jednostek desantowo- szturmowych oraz powietrzno-desantowych poprzez sformowanie do 2020 r. kilku nowych pułków.Szamanow wyjaśnił również, że w tym czasie zostanie wymieniona w 70% technika bojowa, a cały stan tych jednostek przejdzie na służbę kontraktową. Jak informowano później zwiększenie liczebności ma polegać na zmianie struktur każdej dywizji powietrzno – desantowej i desantowo – szturmowej z dwupułkowej na trzypułkową. Przy czym każdy pułk ma posiadać batalion lotnictwa armijnego oraz pododdział samolotów bezzałogowych.

Więcej: Służba kontraktowa w rosyjskiej armii coraz powszechniejsza

Jeżeli chodzi o zmiany do 2025 roku to Szamanow poinformował, że planowane jest przejście na mieszaną organizację dywizji powietrzno – desantowych, z których każda ma się składać z trzech komponentów (brygad): powietrzno-desantowego, lekkiego powietrzno – desantowego oraz desantowo – szturmowego.

Pierwszy z nich ma być wyposażony w bojowe pojazdy desantu przystosowane do desantowania z samolotów transportowych z wykorzystaniem spadochronów. Lekki komponent powietrzno – desantowy będzie wyposażony w lekką technikę bojową – kołową. Będzie można ją wykorzystywać w górach i w czasie działań miejskich.

Więcej:Rosjanie niechętnie idą do wojska. 65 tys. przypadków naruszeń prawa podczas poboru do armii

Dla potrzeb jednostek desantowo – szturmowych maja być opracowane nowe bojowe pojazdu desantu, które będą zunifikowane z pojazdami piechoty. Według Szamanowa „dzięki temu będą mogły one wykonywać zadania desantowo – szturmowe tak w ugrupowaniu innych wojsk jak i samodzielnie”.

(MD)

 
Reklama

Komentarze

    Reklama