Reklama

Siły zbrojne

Rosja zwiększa kontyngent lotniczy w Armenii. "Baza blisko granicy z Turcją"

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosja wzmocniła swą bazę wojskową Erebuni w Armenii, do której wysłała myśliwce czwartej generacji i śmigłowiec transportowy - poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony. 

W komunikacie podano, że baza, znajdująca się pod stolicą Armenii, Erywaniem, "została wzmocniona przez cztery myśliwce czwartej generacji MiG-29, zmodernizowane samoloty MiG-29S, a także śmigłowiec transportowy Mi-8MT".

Maszyny trafią do eksploatacji od połowy marca.

Baza Erebuni jest wykorzystywana przez pilotów Południowego Okręgu Wojskowego sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Do tej pory trafiło tam dziewięć rosyjskich myśliwców MiG-29.

Rosja ma również w Armenii drugą bazę wojskową, w Giumri w północno-zachodniej części kraju, niedaleko armeńsko-tureckiej granicy.

Baza Erebuni położona jest kilkadziesiąt kilometrów od granicy Rosji z Turcją. W komentarzach zwraca się uwagę na wzrost napięcia pomiędzy Moskwą a Ankarą, związany z konfliktem w Syrii.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (2)

  1. Dana

    Czyli obecnie jeśli mnie wzrok nie myli (a fotki są tegoroczne) mają poza hangarami jakieś 14 MiGów różnej maści, dwa duże transportowe zdaje się IŁ-476 + cztery różne mniejsze, dwie awionetki, dwa śmigłowce + po drugiej stronie pasa jakieś kolejne 16 śmigłowców. Skoro od marca to się niemal podwoi to będzie niezła zagwozdka dla Turków. Baza w Gyumri jest nieco dalej od granicy (poza hangarami - transportowy, jakieś 26 maszyn w większości raczej szkolnych SU-25 + jeden śmigłowiec).

  2. Garnek

    Granica Rosji z Turcją? Chyba tylko napięcia politycznego :)

Reklama