Reklama

Siły zbrojne

Rosja wzmacnia Flotyllę Kaspijską okrętami rakietowymi

Prototypowy okręt rakietowy Grad Swijażsk - Fot. stocznia Zielenodolskij Zawod im. A. M. Gorkiego.
Prototypowy okręt rakietowy Grad Swijażsk - Fot. stocznia Zielenodolskij Zawod im. A. M. Gorkiego.

W Astrachaniu przy okazji obchodów dnia marynarki wojennej (WMF FR) odbyła się uroczystość podniesienia bandery i włączenia w skład Flotylli Kaspijskiej dwóch okrętów rakietowych Grad Swijażsk (021) i Uglicz (022) projektu 21631 Bujan-M.

Są to pierwsze dwie jednostki tego typu zbudowane dla rosyjskiej floty przez stocznię Zielenodolskij Zawod im. A. M. Gorkiego z Zielenodolska (Tatarstan). Obydwa okręty zostały przebazowane na ten akwen w celu odbycia prób, morskich a następnie testów państwowych w drugiej połowie ubiegłego roku. Podpisanie aktu przejęcia ich od stoczni miało miejsce odpowiednio 9 i 19 grudnia 2013 r.

Tak długi czas od przyjęcia przez flotę do oficjalnego podniesienia bandery może wskazywać, że nie wszystkie problemy natury technicznej dotyczące nowych i silnie uzbrojonych jednostek udało się rozwiązać. Istnieje możliwość, że podobna sytuacja trwa nadal, pomimo wejścia okrętów w skład Flotylli Kaspijskiej i informacji rosyjskich mediów o rozpoczęciu przez ich załogi normalnego cyklu szkolenia morskiego, które ukazały się tuż po tym wydarzeniu.

(AN)

Reklama

Komentarze (1)

  1. fgfhgfh

    Stany już mają nowszą technologię co nie ujrzała światła dziennego, zobaczycie i się przekonacie ;)

    1. kubala

      a ty co z tymi stanami ,nie przesadzasz ,wszystko co ze stanow to uwazasz ze najlepsze ,nie badz smieszny .

Reklama