Reklama

Siły zbrojne

Rosja wprowadza na uzbrojenie izraelskie drony

Rosjanie wprowadzili do sił powietrznych pierwsze produkowane na licencji izraelskiej drony „Outppost” – fot. Wikimedia
Rosjanie wprowadzili do sił powietrznych pierwsze produkowane na licencji izraelskiej drony „Outppost” – fot. Wikimedia

Rosyjskie siły powietrzne odebrały pierwsze bezzałogowe samoloty rozpoznawcze wyprodukowane na licencji izraelskiej.

W sumie Rosjanie otrzymali sześć dronów „Outpost” (Searcher-II). Na ich bazie został zorganizowany pluton rozpoznania powietrznego, który na co dzień będzie stacjonował na Kamczatce. Jego zadaniem będzie prowadzenie nadzoru nad wschodnimi obszarami Rosji, w tym prawdopodobnie nad czterema wyspami w archipelagu Wysp Kurylskich, do których pretensje ma Japonia.

Drony „Outpost” są produkowane przez koncern UZGA (Uralskij Zawod Grażdanskoj Awiacji) w jego zakładach lotniczych znajdujących się w Niżnym Tagile (w Obwodzie Swierdłowskim w centralnej Rosji) na licencji izraelskiego koncernu lotniczego IAI (Israel Aerospace Industries).

Specjaliści podkreślają, że nowe drony są zbudowane w wersji typowo rozpoznawczej, jednak przez swoją wielkość mogą zostać w przyszłości uzbrojone w miniaturowe, precyzyjne rakiety.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Pragmatyk

  Rosjanie chwalili sie ,że na Krymie przechwycili amerykańskiego drona, to znaczy ,że mają rozbudowane systemy walki radioelektronicznej i bardzo nowoczesne.

 2. kliks

  Drony mają napis FORPOST

 3. AS

  To kody do dronów i dokumentacja pewno są już sprzedane komu innemu. Biznes najważniejszy.

  1. Podpułkownik Wareda

   Masz problem? Tak, interes jest najważniejszy! Być może Ty, kierujesz się tanim sentymentalizmem. W tzw. świecie cywilizowanym, wszyscy kierują się interesem. I tak powinno być!

Reklama