Reklama

Siły zbrojne

Rosja sformowała na Krymie nową jednostkę wojskową

Pojazdy Chryzantema-S prezentowano na paradzie w Moskwie. Dziś służą w nowym rosyjskim pułku na Krymie - fot. mil.ru
Pojazdy Chryzantema-S prezentowano na paradzie w Moskwie. Dziś służą w nowym rosyjskim pułku na Krymie - fot. mil.ru

Na Krymie sformowano pułk artylerii, uzbrojony między innymi w nowe systemy przeciwpancerne Chryzantema-S, haubice samobieżne Msta kalibru 152 mm i wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet Tornado-G. Jak poinformowała służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego, jednostka z końcem czerwca została włączona do Floty Czarnomorskiej. 

Jak podaje rosyjskie ministerstwo obrony, pułk złożony jest z żołnierzy kontraktowych i poborowych a na jego wyposażeniu znajduje się ponad 300 jednostek sprzętu bojowego. Są wśród nich najnowsze samobieżne systemy przeciwpancerne Chryzantema-S, wyposażone w radar bojowy i naddźwiękowe pociski kierowane radarem lub promieniem lasera. Wymieniono też wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet kalibru 122 mm Tornado-G i haubice samobieżne 152 mm Msta na podwoziu gąsienicowym.

Nowy pułk oficjalnie sformowano w czerwcu, a już w sierpniu zrealizuje on intensywne ćwiczenia na krymskim poligonie w rejonie Angaru. W ramach tych działań prowadzone będą nocne i dzienne strzelania, oraz zajęcia z zakresu łączności i kierowania ogniem. Pułk artyleryjski to kolejna jednostka rosyjskich sił zbrojnych sformowana na Krymie od czasu jego aneksji. 

Reklama

Komentarze (6)

 1. Swiarowid

  Jak hysmy my odebrali Lwow to i my bysmy sformowali Lwowska dywizje zmechanizowana , obrobe przeciwlotnicza i podobne. A potem bysmy sie chwalili i wychwalali Kopaczje her Tuska no i ciocie Merkel !

 2. pól źartem ,pól serio ale z prawej flanki

  widać zrobili z Krymu drugi Plac Czerwony ; pokazać sie chca ,źe chociaź po siolach i co mniejszych gorodach norma sanitarna jest nadal wychodek z wiaderkiem ; czyli sracz - to w zamian soldaty chryzantemami i tornadami jak paniska sie powoźa...

 3. kard 03.07.2014

  No to suuuuuper, jak tak. Podobaja mi się te, fajna nazwa .........chryzantemy!.

 4. GFGFD

  OKUPACJA ZIEMI I JESZCZE W DODATKU FORMUJĄ SOBIE WOJSKA...

 5. obiektywnie

  Powinno być napisane że Rosja wzmocniła siły OKUPACYJNE ukraińskiego Krymu.

 6. putler

  a gdzie putlerdrony i putlerczołgi he?

Reklama