Reklama

Siły zbrojne

Rosja przygotowuje się do przemieszczenia wojsk na Białoruś?

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W mediach społecznościowych pojawiają się informacje o przygotowaniach do dużego przerzutu wojsk rosyjskich na Białoruś. Natomiast na ten moment nie zaobserwowano znaczącego wzrostu liczby rosyjskich żołnierzy w tym obszarze.

Białorusi Hajun (profil monitorujący sytuację na Białorusi) zaznacza, że może to być związane ze wspólnymi ćwiczeniami białorusko-rosyjskimi. Zdarzało się już w niedawnych latach tak, że poszczególne manewry nie dochodziły do skutku lub żołnierze rosyjscy brali w nich symboliczny udział.

Niemniej należy monitorować takie działania, ponieważ mogą mieć one związek z ewentualnymi próbami eskalacji czy nawet prowokacji ze strony rosyjskiej wobec państw wschodniej flanki NATO.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Zam Bruder

    Łukaszenka straciłby teraz okazję aby nie....siedzieć cicho i to byłaby już ostatnia taka okazja aby zrobić coś pożytecznego ; niestety nie ma już ani siły do tego ani niezależności... Rosjanie zresztą już w tym roku rozliczeniowym na tym kierunku nie uderzą, bo są spóźnieni z poważnymi przygotowaniami co najmniej o pół roku, ale postraszyć postraszą szczupłe ukr. odwody jakby co.

  2. Monkey

    Białoruś nie będzie mieć nic do powiedzenia jeśli Rosjanie tam wkroczą pod pozorem manewrów czy jakimkolwiek innym ponieważ to rosyjska satrapia. Jeśli Rosjanie zechcą wyprowadzić stamtąd atak w jakimkolwiek kierunku, Łukaszenka też nie będzie śmiał nawet za przeproszeniem pierdnąć ze strachu. Ale w tym wypadku armia białoruska raczej nie weźmie udziału w akcji. Nie mają po prostu czym.

Reklama