Siły zbrojne

Rosja modernizuje stare kazachskie czołgi

Rosja i Kazachstan będą wspólnie modernizowały czołgi T-72 – fot. M.Dura
Rosja i Kazachstan będą wspólnie modernizowały czołgi T-72 – fot. M.Dura

Rosja i Kazachstan postanowiły wspólnie modernizować postsowieckie czołgi T-72 oraz zbudować na ich bazie nowy transporter opancerzony.

Prace maja wystartować w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. W ich wyniku nie tylko zostaną zmodernizowane czołgi T-72, ale w oparciu o ich podwodzie będą opracowane również nowe transportery opancerzone i pojazdy wsparcia logistycznego. Wykorzystane zostaną do tego czołgi wcześniej wycofane z kazachskiej armii.

Prace mają zostać wykonane w konsorcjum, w skład którego wchodzą rosyjskie zakłady Uralwagonzawod i kazachskie Engineering. Konsorcjum to zostało założone we wrześniu 2013 r. w czasie wystawy Russia Arms Expo w Niżnym Tagilu.

Komentarze (4)

 1. RIKI

  Złom ! Złom i jeszcze raz Złom!

  1. geostrateg

   No popatrz pan jakie te Ruskie są głupie! Przecież zamiast takich głupich modernizacji powinni jak Polska mądrze zamknąć zakłady zbrojeniowe, zlikwidować krajową produkcję i kupić stare czołgi w Niemczech!

  2. EAEW

   A widziałeś Białoruska modernizacje T-72 ????

 2. abe29

  Może planują wysadzić w atmosferze atomówkę nad Europą, żeby impuls elektromagnetyczny rozwalił elektronikę w samolotach NATO i zająć tysiącami starych czołgów Europę:)

  1. Maciek199815

   Dlatego proponuje kupić kilka milionów RPG; tak dla spokoju

 3. dddddd

  Po co? po to bo Rosja to kraj imperialistyczny, problemy rozwiązują tylko za pomocą siły, agresji, manewrami, straszeniem bo inaczej nie potrafią.

  1. obiektywny

   Wstaw zamiast wyrazu Rosja wyraz USA i to co napisałeś będzie prawdą. Świadczy o tym ilość państw na które po II WŚ napasła Rosja i ilość na które napadły USA oraz ilość ofiar tych napaści ze strony Rosji i ze strony USA. Niestety propagandą nie da się na dłuższą metę zakryć prawdy.

 4. ito

  Czy być rusofobem to być nieczytatym mułem? Napisane jest- będą modernizować czołgi KAZACHSKIEJ armii i konwertować je do roli TO- czyli pojazdu znacznie mniej bojowego niż czołg- pojazdu ukierunkowanego na ochronę życia żołnierzy. Robią to od jakiegoś czasu Żydzi- i jakoś nikt ich nie wyzywa od imperialistów. A na złom wszystko, co można wykorzystać albo sprzedać kieruje z upodobaniem polska armia- a potem zastanawia się, skąd wziąć zamienniki (pamięta ktoś jak to ze SKOTami było?).