Siły zbrojne

Rosja kupuje śmigłowce bojowe i transportowe

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o zakupie kolejnych śmigłowców, mających wejść na wyposażenie Wojsk Powietrzno-Kosmicznych. Chodzi o dostawę ciężkich maszyn transportowych Mi-26 i szkolno-bojowych Mi-28UB.

Rosyjskie ministerstwo obrony wydało komunikat, w którym informuje o podpisaniu umowy ze spółką "Wiertaloty Rosiji", zgodnie z którą na wyposażenie Wojsk Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej trafią kolejne śmigłowce - będą to szkoleniowo-bojowe Mi-28UB i ciężkie wiropłaty transportowe Mi-26, prawdopodobnie w nowej wersji Mi-26T2.

Umowę podpisali wiceminister obrony Jurij Borysow i prezes przedsiębiorstwa "Wiertaloty Rosiji" Alekander Michejew. Zgodnie z komunikatem agencji Interfax kontrakt obejmuje 24 śmigłowce Mi-28UB i dwa Mi-26T2. Jest to pierwsza umowa na seryjną dostawę Mi-28 w wariancie szkolno-bojowym. Śmigłowce Mi-28N sił zbrojnych Rosji zostały użyte bojowo w Syrii.

Czytaj też: Rosja - rusza produkcja nowego śmigłowca Mi-26T2.

W informacji ministerstwa obrony Rosji nie podano wartości podpisanego kontraktu. Wiadomo jedynie, że termin końca dostaw wyznaczono na koniec 2018 r.

Czytaj więcej: Debiut bojowy rosyjskich Mi-28N w Syrii [WIDEO]

 

 

Komentarze (2)

 1. Luneta

  Musi uzupełnić te stracone nad Ukrainą w Syrii i te wyeksploatowane, którym skończył się okres przydatności bo ostatnio dużo ćwiczyli :)

  1. Plusman

   Luneta&zLoad. Spójrzcie na swoje podwórko i odkryjcie ja bardzo durne są wasze komentarze!

 2. zLoad

  "mających wejść na wyposażenie Wojsk Powietrzno-Kosmicznych." - to jest kluczowe. Majacych. Sprawia pozor ze dozbraja armie a z drugiej strony przenosi pewnie za biurka. Klamstwa ,klamstwa ,klamstwa. Musi tak klamac bo wojsko dla niego to smiertelne zagrozenie. Nie moze skorzystac z metod Stalina dokad sie nim nie zajmie.