Siły zbrojne

Rosja kupuje śmigłowce bojowe i transportowe

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o zakupie kolejnych śmigłowców, mających wejść na wyposażenie Wojsk Powietrzno-Kosmicznych. Chodzi o dostawę ciężkich maszyn transportowych Mi-26 i szkolno-bojowych Mi-28UB.

Rosyjskie ministerstwo obrony wydało komunikat, w którym informuje o podpisaniu umowy ze spółką "Wiertaloty Rosiji", zgodnie z którą na wyposażenie Wojsk Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej trafią kolejne śmigłowce - będą to szkoleniowo-bojowe Mi-28UB i ciężkie wiropłaty transportowe Mi-26, prawdopodobnie w nowej wersji Mi-26T2.

Umowę podpisali wiceminister obrony Jurij Borysow i prezes przedsiębiorstwa "Wiertaloty Rosiji" Alekander Michejew. Zgodnie z komunikatem agencji Interfax kontrakt obejmuje 24 śmigłowce Mi-28UB i dwa Mi-26T2. Jest to pierwsza umowa na seryjną dostawę Mi-28 w wariancie szkolno-bojowym. Śmigłowce Mi-28N sił zbrojnych Rosji zostały użyte bojowo w Syrii.

Czytaj też: Rosja - rusza produkcja nowego śmigłowca Mi-26T2.

W informacji ministerstwa obrony Rosji nie podano wartości podpisanego kontraktu. Wiadomo jedynie, że termin końca dostaw wyznaczono na koniec 2018 r.

Czytaj więcej: Debiut bojowy rosyjskich Mi-28N w Syrii [WIDEO]

 

 

Komentarze