Reklama

Siły zbrojne

Rosja buduje bazę dla Mistrali nad Pacyfikiem

Ruszyły prace we Władywostoku nad przygotowaniem infrastruktury dla rosyjskich okrętów typu Mistral – fot. DCNS
Ruszyły prace we Władywostoku nad przygotowaniem infrastruktury dla rosyjskich okrętów typu Mistral – fot. DCNS

Rosja rozpoczęła budowę bazy dla swoich okrętów śmigłowcowo – desantowych typu Mistral. Nie robi tego jednak na Bałtyku, ale we Władywostoku nad Pacyfikiem.

Już wiadomo na pewno (ponieważ ruszyły prace budowlane), że w pełni przygotowana baza do stacjonowania rosyjskich okrętów śmigłowcowo – desantowych typu Mistral ma powstać w bazie morskiej we Władywostoku. Według dowódcy Floty Pacyfiku podstawowa infrastruktura bazy ma być gotowa do października 2015 r. natomiast całość ma być przygotowana na przyjęcie obu okrętów na początku 2018 r.

Jest w tym pewna niezgodność czasowa, ponieważ pierwszy okręt typu Mistral - „Władywostok” ma być oddany rosyjskiej flocie zgodnie z zapowiedziami ministerstwa obrony Rosji już 1 listopada br. Może po prostu Rosjanie zostawili sobie tak duży okres czasu na sprawdzenie i zgranie wszystkich systemów okrętowych oraz załogi. Ale byłoby to o wiele łatwiejsze w oparciu o docelowo przygotowaną infrastrukturę. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.