Reklama

Siły zbrojne

Radiostacje Radmor dla polskiej armii

Fot. Radiostacje Radmor prezentowane podczas MSPO 2016. Defence24.pl.
Fot. Radiostacje Radmor prezentowane podczas MSPO 2016. Defence24.pl.

Spółka Radmor S.A. podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia umowę na dostawę radiostacji, o wartości 73 mln zł. Dostawy odbędą się w latach 2016-2020.

Jak wynika z komunikatu Grupy WB, do której należy Radmor, zakres umowy obejmuje radiostacje wraz z dodatkowym wyposażeniem, opiewa na kwotę około 73 mln zł. Dostawy mają być realizowane w latach 2016-2020, przy czym jeszcze w tym roku zostaną wykonane na kwotę 33 mln zł. Jest to kontynuacja dostaw sprzętu, wykorzystywanego już w Wojsku Polskim.

Spółka Radmor od wielu lat dostarcza różnego rodzaju systemy łączności, zarówno do Sił Zbrojnych RP, jak i dla użytkowników zagranicznych (około 20 państw). W ramach prywatyzacji została włączona do Grupy WB w 2011 roku.

Czytaj więcej: Polska łączność dla Obrony Terytorialnej [Defence24.pl TV]

W marcu br. poinformowano, że polskim Siłom Zbrojnym przekazano już 10 tysięcy radiostacji typu PR4G. Oferta spółki obejmuje obecnie między innymi radiostacje programowalne R3507, radiostacje osobiste R35010, radiostacje doręczne R3501, zestawy przewoźne V3501 oraz urządzenia plecakowe i pokładowe z rodziny F@stnet wraz z akcesoriami.

Radmor uczestniczy też w projektach badawczo-rozwojowych prowadzonych zarówno samodzielnie, jak i w ramach współpracy międzynarodowej. Pierwsza faza europejskiego programu ESSOR, realizowanego z udziałem firmy i dotyczącego radiostacji programowalnych zakończyła się powodzeniem, Radmor nadal bierze udział w projekcie. W trakcie tegorocznego MSPO zaprezentowano między innymi rodzinę radiostacji programowalnych COMP@N.

Czytaj więcej: MSPO 2016: Rodzina radiostacji programowalnych COMP@N spółki Radmor

 

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. fala

  Chyba w pierwszej kolejności powinno zbadać się dlaczego i na jakich zasadach (transparentności, konkurencyjności, podejmowania decyzji i przez kogo itp.) sprzedano Radmor i czemu także w tym procesie został ubiegnięty ówczesny państwowy Bumar (póżniej PHO) pomimo że był już znacznym akcjonariuszem tej trójmiejskiej firmy w przeciwieństwie do wybranego nabywcy?

  1. Davien

   Chciałbys trollu by Rosja to dostała ale prawda jest taka że Rosja nei ma żadnego znaczenia w starciu USA-Chiny i to ciebei fifik boli najmocniej:)

  2. Hanys

   Chciałbyś Davienku żeby Rosja była bez znaczenia ale tak oczywiście jest tylko w twoich postach :) Inna sprawa ze Rosja nigdy nie zgodzi sie na sojusz z USA przeciwko Chinom, raczej na odwrót, to właśnie z Chinami robią manewry... A jakby co to Chiny zawsze mogą szachować Indiami... Wygląda na to że to twoje USA jest bez znaczenia jeżeli chodzi o politykę Rosji wobec Chin :)

  3. fifi

   "Nie chce mi się z wami gadać "...:)

 2. ciekawski

  Może warto byłoby zbadać czy z pieniędzy pochodzących z kontraktów uzyskanych przez tę znaną polską firmę nie spłaca się wspomnianej prywatyzacji?

  1. KrzysiekS

   Może i tak ale wolę żeby spłacać Polskie firmy niż dawać innym przepłacając grube pieniądze. Pod warunkiem że są i zostaną Polskie, bedą się rozwijać i to co zarobią zostawią w Polsce.

  2. Courre de Moll

   A z czego ma spłacać zobowiązania prywatna firma, jak nie z pieniędzy z kontraktów? Głównie, zresztą, z kontraktów zagranicznych - WB eksportuje przecież więcej niż cała PGZ.

 3. Soldier

  W odniesieniu do słów "fali":Panie Antoni to kolejny temat dla Pana - Dlaczego tak się stało?

 4. George

  Czy to wystarczy aby spłacić 80 mln obligotariuszom?

 5. Bob

  Francuskie radia. Współpraca z Thalesem.

Reklama