Siły zbrojne

Putin: Rosja rozwija swe uzbrojenie, ale nie zamierza nikomu grozić

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Rosja zamierza wzmacniać swój potencjał wojskowy i wprowadzać do sił zbrojnych systemy uzbrojenia, które nie mają na świecie odpowiedników, jednak nie jest to dla niej pretekst do grożenia komukolwiek - zapewnił w środę prezydent Władimir Putin.

Wypowiedź rosyjskiego prezydenta padła na spotkaniu z oficerami i prokuratorami, którym przyznano wyższe stopnie wojskowe i rangi. Jak kontynuował, dla Rosji to nowoczesne uzbrojenie nie stanowi pretekstu do grożenia komukolwiek. Putin zapewnił, że zadaniem przyszłościowych systemów uzbrojenia jest "wyłącznie zagwarantowanie bezpieczeństwa przy uwzględnieniu rosnących zagrożeń" wobec Rosji.

Wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi do tego, by uczynić wszystko, co od nas zależy w celu postępu procesu rozbrojeniowego.

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej

Putin zauważył, że liczba przeprowadzanych przez Rosję ćwiczeń wojskowych wzrosła o jedną czwartą i podkreślił znaczenie stopnia przygotowania personelu wojskowego. Wezwał do umacniania dyscypliny i morale w siłach zbrojnych.

Nasza armia i flota dowiodły wysokiego stopnia gotowości. Zamierzamy wzmacniać potencjał obronny i wprowadzać systemy hipersonicznego, laserowego i innego nowoczesnego uzbrojenia, których na razie inne kraje nie mają.

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej

Rosyjski prezydent wypowiadał się krótko na temat każdej ze służb, której przedstawiciele uczestniczyli w środowej uroczystości na Kremlu. Wskazał m.in., że materiały Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) "są podstawą decyzji strategicznych", a Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła w ciągu 9 miesięcy br. 39 przestępstw o charakterze terrorystycznym.

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.