Reklama

Siły zbrojne

Putin: przeciwlotniczy S-500 wkrótce w linii

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował, że system przeciwlotniczy dalekiego zasięgu S-500 „Promietiej” kończy z powodzeniem program prób i będzie od razu wprowadzany na uzbrojenie rosyjskich sił zbrojnych.

Władimir Putin poinformował o postępach w pracach nad systemem S-500 na odprawie z kierownictwem ministerstwa obrony i przedstawicielami kompleksu obronno-przemysłowego w dniu 25 maja 2021 roku. Odprawa ta dotyczyła postępów w modernizacji rosyjskich sił zbrojnych.

Prezydent Rosji zakomunikował tam, że „w rosyjskich siłach powietrzno-kosmicznych około 70 proc. pułków przeciwlotniczych jest już przezbrojonych w nowoczesne systemy przeciwlotnicze dalekiego zasięgu S-400, a kolejnym krokiem w modernizacji sił ma być dostawa do wojsk kompleksów S-500 „Promietiej”, których testy są już pomyślnie kończone”.

Może to oznaczać, że sprawdzą się zapowiedzi wiceministra obrony Aliksieja Kriworuczko z 2019 roku oraz dyrektora generalnego koncernu Rostech, Siergieja Czemiezowa z 2020 roku, że dostawy systemów przeciwlotniczych S-500 dla rosyjskich sił zbrojnych rozpoczną się jeszcze w 2021 roku.

W czasie odprawy Putin stwierdził również, że „armia i marynarka wojenna z dużą dynamiką otrzymują najnowszą broń i sprzęt wojskowy. W ten sposób potencjał triady nuklearnej został poważnie wzmocniony. Możliwości bojowe marynarki wojennej zostały rozszerzone, m.in. z powodu okrętów z rakietami manewrującymi „Kalibr”. Naddźwiękowy system rakietowy „Cirkon” znajduje się na końcowym etapie testów państwowych”.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. PSSRJAC

  Czekamy na S-600, 650, 700...albo od razu 1000. A swoją drogą gdzie są nasze "S-500"? Jak dobrze pójdzie 2022? masakra.

 2. Polak z Rosji

  Dlaczwgo wy tak nie lubicie Rosji, nie mozna wiecznie żyć historią, bo dzisiaj Rosja to nowoczesny i demokrattczny kraj w Europie. Sami Roajanie są dumni ze swojej ojczyzny, czy Polacy też moga być dumni?

  1. Herr Wolf

   To nieprawda że Polacy nie lubią Rosjan! Tylko warszawski rząd i jego wyznawcy mają takie fobie..

  2. Usa

   Polacy nienawidzą rosjan - racja, zresztą jak 90% świata.

  3. opinia

   Polacy, bardzo cenią sobie wolność, ponieważ tak długo i gorliwie o nią walczyli. Nie tolerują jak ktoś im mówi co mają robić a co nie. Sami też nie chcą innym zabierać czy ich wyzyskiwać. Czy już wiesz dlaczego nie lubimy takich ludzi?

 3. trzcinq

  GB mistrzu powiedz im że OPL jest niepotrzebna. Poinformuj o swoim odkryciu również Izraelczykom i Saudyjczyków. Miłego dnia wszystkim

  1. Sailor

   Modernizacja propagandowa nie jest potrzebna. Tylko rzeczywista, a zmiana cyferek przed S nic nie daje.

  2. Kiks

   Może gdybyś jeszcze po polsku pisał..

Reklama