Reklama

Siły zbrojne

Putin grozi Ukrainie w związku z działaniami wojsk na wschodzie kraju

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Prezydent Rosji Władimir Putin zagroził Ukrainie wyciągnięciem konsekwencji w związku z użyciem przez rząd w Kijowie sił zbrojnych przeciwko prorosyjskim bojownikom.

Władimir Putin stwierdził, że użycie wojska przez rząd w Kijowie spowoduje konsekwencje dla relacji ukraińsko – rosyjskich. Rosyjski prezydent zagroził przy tym osobom, które zdecydowały o rozpoczęciu operacji ukraińskiej armii na terytorium kraju, nazywając ich działania poważną zbrodnią.

Jeżeli władze Ukrainy użyły wojska na wschodzie Ukrainy, to kraj ten czekają konsekwencje

Władimir Putin

Siły ukraińskie rozpoczęły kolejny etap operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju, skierowanej przeciwko prorosyjskim rebeliantom. Według niepotwierdzonych informacji w starciach zginęło co najmniej pięciu tzw. separatystów, a siły lojalne wobec rządu w Kijowie przejęły kontrolę nad posterunkami na drogach dojazdowych do Słowiańska. W akcji biorą udział żołnierze jednostek specjalnych, wspierani przez transportery opancerzone i śmigłowce.

W reakcji na działania ukraińskich sił bezpieczeństwa prorosyjscy rebelianci mieli ogłosić „mobilizację” ze względu na ryzyko wojny domowej. Ponadto, jak podaje agencja Interfax, w związku z wydarzeniami na Ukrainie ćwiczenia rozpoczęły batalionowe grupy bojowe ze składu jednostek Zachodniego i Południowego Okręgu Wojskowego sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

(JP)

Reklama

Komentarze (6)

 1. iwerr

  Ukraina nie ma szans tylko rozpętają piekło na ziemi będzie mord i krew będzie rozlana ...

 2. miszka

  To nie prorosyjscy separatyści, rebelianci czy bojownicy! To ROSYJSCY TERRORYŚCI - bandyci przysłani przez PUTINA! Zło nazywajmy jego prawdziwym imieniem!

 3. człowiek

  Ej ty putin! A co to za wtrącanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa? Jak żeś używał wojska przeciwko separatystom czeczeńskim, to całemu światu żeś gadał, że to "wewnętrzne sprawy" i nikt nie ma prawa się wtrącać. To teraz mordę w kubeł, bo to i tak już tylko strzępy cholewy, a nie twarz.

 4. uruk

  Gangster PUTLER nie cofnie się! na wschodzie Ukrainy produkuje się dla Rosji np-siniki do rakiet balistycznych i silniki lotnicze

 5. gosc

  UWAGA PUTIN TO SOWIECKI BANDYTA KTURY UWARZA SIĘ ZA PĘPEK SWIATA ,,,jak cos złego to nie on , on tylko daje dobrobyt i szczęście

  1. pop

   Proponuje napisac jeszcze Putin przez o z kreska. Pomysl troszke od czego sie zaczela destabilizacja Ukrainy.Kapital zachodni ladne lody kreci.

  2. 1andrzej

   "ktury"?

 6. skiud

  Ten to żyje w swoim świecie..

Reklama