Siły zbrojne

Przygotowania do DRAGON-19. Ćwiczy brygada ze Świętoszowa

Fot.  kpt. Katarzyna Sawicka
Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej już od kilku tygodni realizują zaplanowane zajęcia na drawskim poligonie. Każdy dzień to szereg przygotowań do ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem DRAGON-19.

Przygotowanie do ćwiczenia DRAGON-19 trwa. Już za kilka dni rozpocznie się jeszcze bardziej intensywne szkolenie. Będzie to swoisty test dla wszystkich żołnierzy- w tym dla armii państw sojuszniczych.

image
Przygotowanie 10 BKP do ćwiczenia DRAGON-19. Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Czołgiści i dragoni z batalionu zmechanizowanego pancernej brygady, wspólnie z batalionem piechoty zmotoryzowanej z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz kompanią czołgów z Włoch wykonują otrzymane zadania. Ich działanie wspierają przeciwlotnicy, artylerzyści oraz saperzy, którzy stawiają pola minowe mające ułatwić działania własnych pododdziałów.

image
Przygotowanie do ćwiczenia DRAGON-19. Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Głównym zadaniem pododdziałów szkolących się na Pasie Taktycznym Mielno było rozpoznanie sił przeciwnika, ustalenie kierunku jego działania, odparcie oraz ostateczne załamanie jego natarcia.

image
Przygotowanie do ćwiczenia DRAGON-19. Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Każdemu z pododdziałów działającemu w pojedynkę prawdopodobnie trudno byłoby osiągnąć zamierzony cel. Dopiero wspólne działanie i skoncentrowanie sił gwarantuje osiągnięcie sukcesu. Szkolenie w takim składzie pozwala na doskonalenie posiadanych umiejętności, a także zgrywanie i ujednolicanie obowiązujących procedur.

Komentarze (1)

  1. Ja

    Wczoraj na tj 15 bm na A4 okolice Zgorzelca widziałem kolumnę włoskich żołnierzy transpirtujacych czolgi. Może ktoś wie gdzie jechali?