Siły zbrojne

Przetarg na dostawę mostów Daglezja

Armia chce pozyskać kolejne 7 mostów MS-20 Daglezja - fot. OBRUM
Armia chce pozyskać kolejne 7 mostów MS-20 Daglezja - fot. OBRUM

Inspektorat uzbrojenia rozpisał przetarg na dostawę siedmiu mostów towarzyszących na podwoziu samochodowym MS-20 Daglezja. 

Przetarg dotyczy dostawy mostów towarzyszących MS-20 Daglezja dla Wojska Polskiego w okresie od czerwca 2014 do końca listopada 2015 roku. Dwa pojazdy powinny zostać dostarczone w roku bieżącym i kolejnych pięć w roku 2015. 

Zarówno okres jak i wymogi formalne, wskazują na preferowanego wykonawcę. Znajduje się wśród nich np. potwierdzenie dostarczenia do odbiorcy w przeciągu ostatnich 5 at mostu towarzyszącego na podwoziu samochodowym o wartości co najmniej 5 mln zł. Z obowiązku tego zwolnieni są oferenci którzy dokonali takiej dostawy na rzecz Inspektoratu Uzbrojenia.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych w Gliwicach (OBRUM) nie tylko opracował most towarzyszący MS-20 Daglezja na podstawie umowy z MON, ale też dostarczył w 2012 roku dwa tego typu pojazdy Wojskom Lądowym. 

Kompleks MS-20 Daglezja składa się z wojskowego ciągnika siodłowego i naczepy wyposażonej w systemu umożliwiający składanie i rozkładanie 23 metrowego przęsła zdolnego unieść np. pojazd gąsienicowy o masie 63,5 tony.  

 

Komentarze (2)

 1. oficer Szwejk

  Nędza wojska polskiego jest porażająca,zakupy są przerażające, czy ktoś myśli o sile uderzeniowej naszej armii ? czy o popierdówkach,?

 2. Patriota

  Wszystko po staremu... kupujemy na razie tylko to co nie stanowi żadnej siły ofensywnej. Oczywiście wszystko to też jest potrzebne ale zakupy muszą być zrównoważone. Kupujmy też broń i amunicję bo nie żyjemy w sielskim i bezpiecznym miejscu.

  1. Pipin

   Kupiliśmy Leopardy, po czym mają się przeprawiać?