Reklama

Siły zbrojne

Prywatna armia GRU: Rosyjska Reduta w cieniu Grupy Wagnera [ANALIZA]

Autor. mil.ru

O ile ostatnio pojęcie prywatnej kompanii wojskowej, tzw. CzWK (od akronimu Czastnaja Wojennaja Kompanija), kojarzy się przede wszystkim z Grupą Wagnera, to w jej cieniu, ale od początku wojny, działa na Ukrainie firma „Redut”, związana z rosyjskim resortem obrony. CzWK „Redut” to spółka powiązana z Głównym Zarządem Wywiadu (GRU), aktywna wcześniej w Syrii, a na początku inwazji, również w Ukrainie. Grupy rozpoznawczo-dywersyjne Reduty operowały od pierwszych dni inwazji na kierunku donbaskim, kijowskim i charkowskim.

Reklama

Jeśli chodzi o wyposażenie, CzWK Redut podlega wyłącznie wojsku, np. w Syrii redutowcy, operujący tam pod przykrywką CzWK "Szczit" sprzęt i wyposażenie otrzymywali z arsenałów Ministerstwa Obrony. Za Redutą stoją wysocy rangą wojskowi, co wyśledziła "Nowaja Gazieta", która pierwsza poinformowała o istnieniu tej prywatnej firmy wojskowej.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama