Reklama

Siły zbrojne

Prorosyjscy „separatyści” chcą zbudować własne lotnictwo

Tzw. separatyści z Ługańska tworzą swoje lotnictwo z przechwyconego ukraińskiego samolotu Su-25 – fot. www.mil.gov.ua/multimedia/fotomateriali
Tzw. separatyści z Ługańska tworzą swoje lotnictwo z przechwyconego ukraińskiego samolotu Su-25 – fot. www.mil.gov.ua/multimedia/fotomateriali

Rosyjskie media przekazały komunikat „ministra obrony narodowej Republiki Ługańskiej Igora Płotnickiego” o planach wykorzystania przez tzw. separatystów jednego samolotu szturmowego Su-25.

Szturmowiec ten należał do sił powietrznych Ukrainy i został przechwycony po awaryjnym lądowaniu na jednym z lotnisk znajdujących się pod kontrolą rebeliantów. Według informacji Płotnickiego samolot Su-25 jest teraz remontowany i może posłużyć „obrońcom republiki”. „Będziemy szybko mieli własne lotnictwo”.

Przekazano również komunikat o zdobyciu ukraińskiego czołgu T-72 „Ural”.

Rosyjskie media twierdzą, że pojawienie się gotowego do lotu samolotu bojowego na uzbrojeniu sił tzw. Republiki Ługańskiej znacząco wpłynie na rozkład sił w rejonie. Specjaliści spoza Rosji mówią jednak bardziej o desperackiej próbie propagandowego ratowania swojego wizerunku przy coraz trudniejszym położeniu wojskowym. Mało kto bowiem przypuszcza by rebeliantom udało się ukryć samolot gotowy do działań oraz znaleźć pilota, który chciałby wyruszyć prawdopodobnie na samobójczą misję.

Reklama

Komentarze (6)

 1. MK

  Wiadomo ze to Su-25 to tylko taka wypowiedz zeby w razie potrzeby Rosja moze swoje Su-25 uzywac I udawac ze to wlasnie TEN samolot a nie ich.

 2. neo

  Kpina czysta kpina na tyle stac ruskich wpuscili na ukraine dzieci i polglowkow z karabinami, dziecinada jakich malo

 3. Rafofall

  Samobójców to akurat dostatek... i to na su-25... Normalnie okazja aby zapisać się na kartach historii... Jeśli w ogóle dadzą radę to wyremontować (w co wątpię) to pilota znajdą.

  1. NN.

   Może znajdzie się zielony pilocik. A może i zielone samolociki.

 4. fgdgfdg

  A może jeszcze zaczną lotniskowce budować jak by wiedzieli jak haha

  1. BieS

   Dobre!

 5. sorbi

  W ROSji kamikaze nie brakuje. tak samo jak części zamiennych i maszyn SU-25. Niedługookaże się że, jest nie jeden samolot ,a cztery 4-6 działających samodzielnie zacznie udawać tą jedną.

 6. śmiech

  HAHAHAHAHAHAA to tyle

  1. Czytelnik

   Hahahaha, ależ oni propagande wciskają. Ciekawe kto im uzbrojenie dostarczy do tego rozbitego Su 25 Trzeba powiedzieć temu samozwańczemu ministrowi: "Kończ Waść, wstydu oszczędź"

Reklama