Siły zbrojne

Prezentacja pierwszego singapurskiego Mastera

Pierwszy singapurski samolot szkolenia zaawansowanego M-346 Master w czasie prezentacji - fot. Alenia Aermacchi
Pierwszy singapurski samolot szkolenia zaawansowanego M-346 Master w czasie prezentacji - fot. Alenia Aermacchi

7 sierpnia br. w zakładach firmy Alenia Aermacchi w Venegono Superiore odbyła się uroczystość prezentacji pierwszego seryjnego egzemplarza samolotu szkolenia zaawnasowanego M-346 Master przeznaczonego dla Singapuru.

Jest to pierwszy z dwunastu egzemplarzy - Singapurczycy odbiorą go w drugiej połowie bieżącego roku. Mastery zostały zamówione przez to współczesne miasto-państwo w 2010 roku - wówczas był to pierwszy sukces eksportowy tej konstrukcji. W roli odrzutowego samolotu szkolenia zaawansowanego zastąpi obecnie używane samoloty McDonnell-Douglas TA-4J Skyhawk. Co ciekawe, bazą singapurskich Masterów będzie francuskie lotnisko Cazaux, gdzie mieści się ośrodek szkolenia.

Obecnie odrzutowy samolot szkolenia zaawansowanego Alenia Aermacchi M-346 Master może pochwalić się zamówieniami ze strony Włoch, Singapuru oraz Izraela.

(ŁP)

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.